Dnes vyšlo 15 článků

Facebook: Muž nebo žena? Už ne, FB dává na výběr mezi novými možnostmi v otázce genderové identity

Facebook: Muž nebo žena? Už ne, FB dává na výběr mezi novými možnostmi v otázce genderové identity

Facebook se vždy snažil, aby uživatelé mohli na této sociální síti projevit svoji pravou identitu. Ve čtvrtek toto tvrzení posunul ještě o level výš. Kontrolní otázka: “Jaké pohlaví znáte?” Moje odpověď například zní: Muž a Žena. Bohužel, tato odpověď je špatná. Všichni se teď musíme probudit a uvědomit si v jakém století se nacházíme…

Sociální síť Facebook překonal hranice. Možnost vybrat si na svém profilu „pohlaví“ (muž – žena) se posunula o úroveň dál. Typuji, že se tak stalo po vzoru Německa, kde před nedávnem zákonem uznali (mimo pohlaví muž a žena) pohlaví neurčité neboli hermafrodity. A tak si uživatelé Facebooku, kteří se neidentifikují jako muž nebo žena, mohou zvolit neutrální genderovou identitu.

Jednoduše řečeno

Do čtvrtka si uživatelé Facebooku mohli vybrat jen pohlaví ženské/female nebo mužské/male. Ale od čtvrtka mají možnost zvolit si pohlaví neutrální. Bohužel je tato možnost volby dostupná pouze ve Spojených státech.

„Zatímco pro velké množství lidí nebude tato změna znamenat mnoho, pro ty, kterých se to týká, to znamená dost, “napsal mluvčí Facebooku v e-mailu. „Vnímáme to jako další způsob, jak můžeme učinit Facebook místem, kde lidé mohou vyjádřit svou autentickou identitu. ”

Praktický příklad

Muž/uživatel Facebooku slaví narozeniny. Jeho přátelům přijde zpráva, která je na jeho narozeniny upozorňuje. Do čtvrtka by jim přišla zpráva ve znění: “Write on Matt’s wall for HIS birthday.” Od čtvrtka se tato zpráva lehce pozmění: “Write on Matt’s wall for THEIR birthday.”

Jak na to

Facebook tuto změnu v nastavení oznámil na stránkách společnosti. Tvrdí, že pracoval se skupinou předních advokátů organizace LGBT. Uživatelé si mohou změnit údaje v nastavení kliknutím na ikonu „About“ a v pravém horním rohu na záložce „Základní informace“.

Zde mohou nastavit své pohlaví na “Custom” a poté vybrat z dlouhého seznamu konkrétních možností „gender options“. Nový výběr zahrnuje možnosti: transgender, bigender, cis, a gender questioning, a mnoho dalších.
Zatím bohužel není jasné, kolik uživatelů Facebooku využilo možnost přiřadit se ke skupině genderově neutrálních uživatelů.

Co vy? Přidáte se?

FB, gender

Facebook, výběr možností u gender identity

Zdroj: Mashable.com/2014/02/13/facebook-gender-options/

Obrázky: Mashable.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru