Dnes vyšlo 15 článků

Facebook Debugger: Co dělat, když vypadají sdílené odkazy a obrázky na Facebooku divně?

Co dělat, když se vám při sdílení odkazu nechce načíst obrázek webu nebo zlobí titulek či výpis příspěvku? Facebook na to má připravený nástroj, který zvládne použít každý. Dokáže opravit špatné náhledy u statusů, videí a zaručit tak, že se váš status bude lépe šířit skrze Facebook.

Ať už sdílíte příspěvek z nějakého webu na svém profilu nebo na stránce, kterou spravujete, Facebook se chová stejně. Načte si metadata z odkazu a zobrazí nadpis, krátký úvod příspěvku a obrázek. To všechno lze vyřešit pomocí Facebook Debuggeru, jak si popíšeme níže.

spotify

Standardně se u odkazu natáhne obrázek

Jenže občas se stane, že se mu moc nechce. Problém bývá nejčastěji s obrázkem a odkaz pak vypadá nějak takto:

tvurci_ingressu

Zkuste Facebook Open Graph Debugger

Facebook má pro tyto případy nástroj, který najdete na developers.facebook.com/tools/debug. Jeho použití je jednoduché. Vložíte URL adresu a stisknete Debug. Facebook vám poté zobrazí všechno, co si z daného odkazu zjistil, ale to vás vůbec nemusí zajímat. Stačí, když sjedete na spodek stránky a podíváte se, jak bude příspěvek zobrazován, když bude sdílen. Pokud je tam i s fotkou, úspěšně jste ho opravili.

debugger

Pokud nerozumíte všem údajům, neděste se. Nejsou pro vás důležité

niantic-labs

Obrázek už v odkazu je, debugger zafungoval

Tip z vlastních zkušeností: V případě, že se i po projetí debuggerem příspěvek natahuje špatně, zkuste ho tím debuggerem prohnat ještě jednou. 😀

Komentáře

Nahoru