Dnes vyšlo 15 článků

Facebook: Chtěla uštědřit lekci své dceři, ale nachytala sama sebe

Facebook: Chtěla uštědřit lekci své dceři, ale nachytala sama sebe

Znáte ty situace, kdy vás někdo učí něco, o čem máte pocit, že to ani sám neovládá? Máma z Colorada chtěla uštědřit lekci své dceři. Chtěla jí jen ukázat, že si musí dávat pozor, co sdílí. Místo toho ale dostala lekci sama. Ukázalo se, že ani pro ni není Facebook bezpečný.

Kira Hudson chtěla své dceři předvést, jak rychle se může šířit něco, co umístí online. Proto publikovala fotku své dcery a poprosila své přátele, aby ji sdíleli. Dívka držela papír s datem a nápisem:

„18.3.2014: Máma se mi snaží ukázat, kolik lidí může vidět fotografii, kterou umístím na internet.“

V příspěvku Kira navíc vysvětlila, proč to dělá a jak ho mají lidé sdílet.

mom-is-trying-to-show-me-photo

Dcera prý pořád nemůže pochopit, proč by neměla používat Facebook a Instagram.

Ovšem zřejmě nikdy nečekala, že se mu dostane až takové popularity. Dokud to bylo jen na Facebooku, bylo to v pořádku. Jenže fotka její dcery se dostala i na 4chan – nástěnku, na které každý může sdílet různé obrázky. Uživatelé 4chan pak našli facebookový profil Kiry a vypátrali adresu jejího bydliště a telefonní číslo. Ve středu pak matce několikrát volali a nechali jí doručit pizzu. Posílali jí rovněž upravenou původní fotografii, která často obsahovala i obscénní zprávy. Zdá se, že uživatelé chtěli udělat Kiře přesně to, co udělala ona své dceři – veřejně ji zostudit a ukázat jí, že je pro ni Facebook příliš nebezpečný.

maybe-you-shouldnt-daughter-mum-photo

Jedna z upravených verzí fotografie

Kira tedy nakonec fotografii, která v té době měla téměř milion likes, odstranila. Zaslala i následující vyjádření:

„Jsem velmi vděčná všem rodičům, kteří mě a mou dceru sdíleli, aby nám pomohli s naším experimentem. Stačila jediná lekce a já i moje dcera jsme se toho hodně naučily. Nečekala jsem, že to tolik nabere na obrátkách. Určitě mi otevřela oči v tom, že jsem si myslela, jak je moje vlastní soukromí na Facebooku bezpečné. A ukázalo se, že nebylo. Naštěstí pro nás, informace, které ostatní získali, nebyly moje současné bydliště a telefonní číslo.
Chtěla bych se omluvit rodině, která žije na naší staré adrese, a dát jim vědět, že doufám, že jim to nezpůsobilo velké problémy. A další pizza bude dárek ode mě. Celá věc ale měla nějaký smysl a i když se objevilo pár překážek, doufám, že i ostatní se z našich zkušeností budou moci poučit.”

Co na to říkáte? Vlastně to byl skutečně povedený experiment, když se z něj poučilo tolik lidí.

Zdroje: HF post, Dailydot, Cnet, fotografie: Flickr – Alexis Camarda

Komentáře

Nahoru