Dnes vyšlo 15 článků

Facebook chce do konce roku zavést internet zdarma ve 100 zemích světa

Facebook chce do konce roku zavést internet zdarma ve 100 zemích světa

Facebook oznámil, že jeho iniciativa Internet.org, jejímž cílem je,aby více světové populace bylo online, se chystá k velké agresivní expanzi. Chce totiž zpřístupnit zdarma internet lidem ve 100 zemích světa. Získá tak miliony dalších potenciálních zákazníků pro svou reklamu.

Data zdarma již v šesti zemích

Chris Daniels, viceprezident Internet.org uvedl, že se do konce tohoto roku společnost plánuje rozšířit do 100 zemí světa. V současné době je tento program nastaven v šesti zemích, a to v Zambii, Tanzanii, Keni, Ghaně, Kolumbii a Indii. Pomohl tak sedmi milionům obyvatel v přístupu k informačním službám bez poplatků za data.

Internet.org je programem Facebooku, který začal plnit svou funkci v roce 2013. Úzce spolupracuje s poskytovateli dat na lokálních trzích, aby mohl nabízet přístup k internetu zdarma obyvatelstvu, které by jinak nemohlo být online. Cílem je seznámit lidi se službami jako je Wikipedia, stránkami týkajícími se práce a zdravotnictví a samozřejmě i s Facebookem.

Pro letošní rok by společnost chtěla zpřístupnit internet ve 100 zemích světa, ale se svými cíli půjde samozřejmě dále.“ Ideální by bylo, aby přístup k internetu měli lidé z celého světa“, trvdí Daniels.

A co je důvodem tohoto kroku?

Internet.org je mobilní aplikace, která zprostředkovává základní služby jako jsou například zprávy, předpověď počasí nebo vyhledávač. Hlavním důvodem tohoto kroku ale je, že se koncoví uživatelé mohou přihlásit právě na FACEBOOK, který si tak získá další miliony potenciálních zákazníků. A proč je to tak důležité? Právě proto, že Facebook se živí zejména reklamou. A čím více potenciálních zákazníků bude mít, tím více…

zdroj:mashable.com  foto: pixabay.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru