Facebook.car se přidal k Apple.car, souvislost s elektromobily to ale nemá

Mnoho lidí věří, že Apple v rámci tajného projektu pracuje na Apple Car a nedávno byla tato víra ještě posílena. Apple si totiž zaregistroval domény Apple.car, Apple.cars a Apple.auto. Jenže teď se prokázalo, že stejné domény registroval i Facebook. A ten na autě nejspíš fakt nepracuje.

Facebook si domény Facebook.car, Facebook.cars a Facebook.auto zaregistroval přesně ve stejný den, jako to udělal Apple (9. prosince 2015). Usuzujete z toho, že také Facebook pracuje na vlastním chytrém vozidle? Pravděpodobnější je jiné vysvětlení.

facebookcar

Necháme snílky věřit, že Apple třeba spolupracuje na svém autě s Facebookem (koneckonců možné je cokoliv), ale spíš to vypadá, že se obě firmy snaží chránit si svou značku. Domény raději koupily hned, než to udělá nějaký vychytralý člověk (nazývaný „domain squatter), který je pak bude chtít společnostem draze prodat.

Apple, Facebook, Google

Kromě Facebooku a Apple má dokonce Google zaregistrované domény Google.car, Google.cars a Google.auto. V tomto případě sice víme, že společnost skutečně na vlastním autě pracuje, ale z nějakého důvodu čekala až do 7. ledna, než si doménu zaregistrovala.

V Mashable se na to podívali trochu podrobněji a prozkoumali i pár dalších významných tech firem (na domény se lze podívat přes whois.domaintools.com). Zjistili, že například Tesla, Samsung, Sony, Microsoft, Amazon, HP a IBM doménu .car zaregistrovanou nemají. Takže rychle skoupit a pak jim je draze prodat! 😀

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru