Facebook bude sledovat i váš kurzor myši

Facebook bude sledovat i váš kurzor myši

Seriál sledování uživatelů na Facebooku pokračuje. Nedávno analytici sociální sítě oznámili, že testují technologii sledování kurzoru myši, která by měla detailně zanalyzovat chování uživatele. Asi je zřejmé, že hlavním cílem je získat co nejvíce reklam a peněz.

Důležitým faktorem sociálních sítí je uživatele co nejvíce sledovat a zasahovat mu do soukromí. O tom evidentně svědčí i nedávné rozhodnutí Facebooku. Co vlastně vymysleli? Facebook v několika měsících zavede technologii pro sledování kurzoru myši.

Co je zajímá?

Sociální síť bude zaznamenávat pohyb myši – kde se uživatel zastaví nebo co ho bude zajímat. Následně i čeho si uživatel nevšimne a po kolikátém přejetí uživatel klikne. Toto vše bude nová technologie sledovat, následně tyto údaje zpracuje do podrobných analýz. Bude to vlastně sloužit na princip Google Analytics, který sleduje chování uživatele. Hlavním důvodem jsou beze sporu reklamy.

Začíná testování

I když se tato technologie poměrně rozsáhle využívá, Facebooku to akorát jen pomůže a povzbudí pozornost. O možném zavedení a testování sledování kurzorů oznámil samotný šéf analytiků Facebooku. Dále v se v oznámení objevilo i testování různých interakcí s obsahem navštívené stránky (přes všechna zařízení). Celkový cílem těchto „renovací“ je co nejvíce sledovat uživatele a jeho chování.

facebook-blesky

Další etapa sledování uživatelů

Prozatím není jasné kdy

Prozatím nevíme, kdy se oficiálně spustí toto rozsáhlé sledování. Je však jasné, že co nejdříve, neboť každá informace či analýza stojí peníze, takže by si na tom mohla společnost poměrně pěkně vydělat.

zdroj: blogs.wsj.com / foto: mojandroid.sk

Komentáře

Nahoru