Dnes vyšlo 15 článků

Facebook bude seznamkou pro nezadané

Facebook bude seznamkou pro nezadané

V úterý na konferenci F8 prohlásil Mark Zuckerberg další z oblastí, kterými se bude Facebook ubírat. Možná se nebudete divit, ale jedná se o funkci seznamky. Facebook bude propojovat uživatele se rodinným stavem „nezadaný/á“. Ještě není jisté, jak bude funkce pracovat, ale rozběhne se v nějbližší době. 

Facebook jakožto sociální síť má za cíl propojovat lidi z celého světa a sloužit primárně ke komunikaci. Zároveň se mají přátelé vzájemně přiblížit a dozvědět se o sobě novinky prostřednictvím sdílení fotografií a videí. Tam, kde jsou lidé, dochází k navazování vztahů. Velké většině lidí Facebook posloužil k získání životního partnera nebo k poznání nových přátel. Nicméně primárním účelem této platformy to nebylo. Ale teď bude vše jinak. Facebook bude mít nový algoritmus, jehož pomocí bude docházet k sbližování uživatelů, kteří se budou profilovat jako nezadaní. Nejspíše není náhodou, že Facebook bude tento algoritmus spouštět v jarních měsících.

Přesný datum není znám, stejně jako proces, kterým bude vše probíhat. Nicméně o připravované novince informoval sám zakladatel a generální ředitel Facebooku, Mark Zuckerberg. Při svém proslovu dodal, že bude tato služba sloužit uživatelům hledajícím dlouhodobý vztah. Na Facebooku je prý přibližně 200 milionů lidí, kteří se prezentují jako nezadaní. V této službě bude sociální síť dbát na důslednou ochranu osobních údajů.

Konec ostatním seznamkám?

Agentura Reuters se pustila do práce a zjistila, že tato zpráva měla velmi negativní vliv na stávající a velmi dobře fungující seznamky, jako například Match Group. Tato internetová seznamka je mimochodem i vlastníkem úspěšné seznamovací aplikace Tinder. Na ohlasy, které bude nová služba mít, si musíme počkat.

Zdroj, text/foto: reuters.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru