Facebook bude ověřovat totožnost známých osobností a pro firmy zavede Timeline

Facebook bude ověřovat totožnost známých osobností a pro firmy zavede Timeline

Facebook zavádí další novinky v uživatelských profilech. Tentokrát se ale týkají jen firem, celebrit a novinářů. Minulý rok Facebook přišel s možností odebírat veřejné příspěvky lidí, které nemáte v přátelích. Tímto přímo konkuruje Twitteru.

Funkce slouží především pro známé osobnosti a proto se často objevovali i falešné profily. Nejpopulárnější sociální síť nyní oslovuje lidi s největším počtem odběratelů a umožňuje jim si svůj účet ověřit. Stačí, když do Facebooku zašlou doklad totožnosti. Ověřené účty bude Facebook upřednostňovat také v boxech s doporučenými lidmi na odběr veřejných statusů.

Také jim dovolí používat místo svého pravého jména jejich pseudonym. Pravé jméno se však zobrazí společně s přezdívkou na jejich profilu. Možnost ověření účtu se týká jen lidí, které vybere sám Facebook. Zatím půjde jen o světově populární osobnosti, časem se ale tato funkce rozšíří mnohem více.

Zdroj: TechCrunch

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru