Dnes vyšlo 15 článků

Facebook bude ignorovat AdBlock

Sociální síť Facebook zcela mění způsob zobrazování reklam v desktopové verzi, přičemž reklamy budou zakomponované do HTML kódu stránky, tudíž programy jako AdBlock je nerozpoznají od klasických částí stránky.

Reklamy představují hlavní příjem této sociální sítě, a tak není divu, že se rozhodla k této radikální změně. Ačkoliv uživatelé používají software typu AdBlock, reklamy na Facebooku uvidí. Nicméně cenou útěchy má být možnost lepšího nastavení zobrazování reklam.

facebook-login-1475585_1280

Reklamy na Facebooku se budou zobrazovat i uživatelům s AdBlockem. Zdroj: Pixabay

Abyste si nastavili předvolby reklam, klikněte v pravém horním rohu na šipku. Z výběru zvolte Nastavení a poté v levé části zvolte položku Reklamy. Zobrazí se vám čtyři možnosti úprav, přičemž v poslední části najdete Reklamy založené na mých preferencích. Zde si nastavíte předvolby, které bude sociální síť používat k tomu, aby vám reklamy zobrazovala. Hlavním cílem tohoto nastavení je, aby se vám zobrazovaly relevantní reklamy, které vás budou zajímat.

Spousta uživatelů používá blokátor reklam, aby se mu nezobrazovaly otravné a rušivé reklamy, o které nemá v podstatě ani zájem. Ale nastavení preferencí má vyloučit zobrazování irelevantních reklam.

Zdroj: The Next Web

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru