Facebook at Work: Facebook už nebude jen sociální síť

Facebook prý tajně pracuje na webové aplikaci, která by měla umět podobné věci jako balíček Microsoft Office a zároveň by se měla trochu podobat LinkedInu. Nový produkt se bude jmenovat Facebook at Work a umožní vám chatovat s kolegy, spojovat se s různými profesionály a spolupracovat na dokumentech.

Není to poprvé, co o této věci slyšíme. Již v polovině letošního roku TechCrunch informoval, že Facebook pracuje na projektu s názvem FB@Work. Tehdy se vědělo asi jen tolik, že by systém mohl být používán místo emailu nebo chatu s kolegy. Teď už víme mnohem více.

Konkurence rovnou pro několik společností

Myšlenka toho, že lidé mohou online spolupracovat na svých dokumentech, není vůbec nová. Dnes je to naprosto běžné – ať už pomocí Microsoft Office 365 nebo třeba jen Google disku. Z LinkedInu si Facebook at Work bere zase schopnost hledat a spojovat se s budoucími zaměstnanci, zaměstnavateli či zákazníky.

Kromě toho bude Facebook at Work konkurencí i pro další společnosti – vezměme si například cloudovou službu pro sdílení souborů DropBox. Facebook si tedy klade nelehký cíl. V podstatě nepřináší nic nového, ale chce vzít několik funkcí a spojit je všechny dohromady.

facebook_at_work

Jaký Facebook at Work bude?

Nápad vznikl vlastně díky tomu, že zaměstnanci Facebooku síť už dlouho používají při své každodenní práci. A tak se rozhodli, že by tuto myšlenku mohli rozšířit do dalších firem. Nicméně předtím bylo potřeba ji ještě trochu rozpracovat a Facebook upravit, aby vyhovoval právě pracovnímu využití.

Vypadat bude podle všeho dost podobně jako běžný Facebook, který známe jako nejpoužívanější sociální síť. Přesto ale umožní uživatelům oddělit pracovní identitu a osobní profil. Možná by taky mohl pomoct tomu, aby zaměstnanci v práci netrávili spoustu času na Facebooku. Avšak těžko říct, zda to na Facebook at Work bude lepší.

V současné době nový web testuje několik vybraných společností. Mluvčí Facebooku se nevyjádřil.

Zdroje: USA Today,  Mashable

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru