Dnes vyšlo 15 článků

Facebook aktualizuje nástroj pro prevenci sebevražd

Sociální síť Facebook aktualizovala svůj nástroj pro prevenci sebevražd, který je nyní přístupný uživatelům po celém světě. S nástrojem mohou uživatelé označit příspěvky svých přátel, kteří mohou být v ohrožení života a kteří svým chováním na sociální síti naznačují, že spáchají sebevraždu. Facebook nástroj nejprve testoval v některých anglicky mluvících zemích, ale nyní ho zpřístupnil i ostatním.

Facebook také oznámil, že nástroj pro prevenci sebevražd bude dostupný ve všech jazycích, které aktuálně platforma podporuje. Hlava bezpečnostního oddělení ve společnosti – Antigone Davis – dodal, že nástroj byl vyvinut ve spolupráci s organizacemi pro duševní zdraví a s lidmi, kteří mají osobní zkušenost se sebepoškozováním a sebevraždami.

woman-1006100_1280

Facebook má nástroj pro prevenci sebevražd.

Uživatel může anonymně nahlásit příspěvek svého přítele prostřednictvím jednoduchého menu, pokud o něj bude mít obavy. Facebook daného člověka, který může být v ohrožení, kontaktuje a nabídne mu několik možností, jak se s těžkou životní situací vypořádat. Například ohroženému poskytne seznam informačních zdrojů včetně čísel na organizace pro prevenci sebevražd anebo možnost kontaktovat některého ze svých přátel. Pokud je některý z uživatelů v bezprostředním nebezpečí, Facebook kontaktuje policii.

facebook-suicide-prevention

Nástroj pro prevenci sebevražd

Nástroj pro prevenci sebevražd může zachránit spoustu životů, přičemž zároveň zvyšuje povědomí o tomto důležitém tématu.

Zdroj / Foto: TechCrunch

Komentáře

Nahoru