F1 2013: Nový díl závodní série potěší i historické nadšence

Většina fandů královny motorismu je již od roku 2010 každý podzim ve střehu. Právě v této době totiž vychází oficiální hra F1 2013 od společnosti Codemasters. V letošním vydání se kromě aktuálního šampionátu dočkáme i zajímavých návratů do minulosti.

Na evropský trh se již čtvrté pokračování herní série od společnosti Codemasters dostane 4. října, k dispozici bude opět na PC, PlayStation 3 a Xbox 360.

Na vývoji hry se podílelo i několik známých jmen přímo z kolotoče Formule 1, například bývalý závodník Anthony Davidson při vytváření tohoto dílu vypomáhal jako technický konzultant.

Kromě aktuálního šampionátu a slavných týmů a jezdců se dočkáme také zajímavé novinky, do hry totiž přibyde výběr toho nejlepšího z 80. a 90. let.

Oficiální screenshot ze hry F1 2013 (formula1-game.com)

Hra F1 2013 bude vydávána ve dvou edicích, ta klasická nabídne všechny možnosti hry + výběr z osmdesátých let, vydání F1 2013 Classic edition pak bude obsahovat léta devadesátá. Pokud však budete chtít mít všechny historické prvky pohromadě, nemusíte se bát, že budete do hry muset investovat dvakrát. Společnost Codemasters naplánovala, že historické balíčky půjdou formou DLC dokoupit.

Historické závody budou pochopitelně doplněny i o legendární okruhy, na kterých se dnes již nezávodí, celý tento balík skvělých zpráv pro fanoušky historie královny motorismu doplní komentář Murraye Walkera, jednoho z nejznámějších britských komentátorů Formule 1.

Nyní se ale pojďme připomenout, jaké módy nás v novém díle oficiální hry Formule 1 čekají: Bude to pochopitelně kariéra, ve které se budete muset s jedním ze slabších týmů probojovat přes silnou konkurenci k dobrým výsledkům, pokud se vám to podaří, nabídky na lepší závodní sedačku na sebe nenechají dlouho čekat. Takto se samozřejmě můžete vypracovat až do některé z top stáje, ve které posléze budete bojovat o mistrovské tituly.

Oficiální screenshot ze hry F1 2013 (formula1-game.com)

Po roční přestávce se do hry opět vrací možnost odjet celou sezónu v kombinéze některého z reálných pilotů, pokud se tedy budete chtít stát na celý ročník závodníkem Fernandem Alonsem či Jensonen Buttonem, nebude to žádný problém.

Chybět opět nebudou ani loni velmi oblíbené scénáře, které vás posadí do kokpitu některého z vybraných týmů s jasným úkolem. Například tři kola před koncem závodu budete na osychající trati jediný s nejlépe zvolenými pneumatikami a vaším cílem bude probojovat se do konce Velké ceny před pomalejší soupeře na první příčku.

Datum oficiálního vydání hry se nezadržitelně blíží a fandové královny motorismu jsou jako na trní. Každý díl z herní série F1 od společnosti Codemasters byl lepší a lepší, vývojáři naslouchali hráčům a jejich požadavkům, nejinak tomu samozřejmě bylo i při vývoji F1 2013. Jak moc povedený bude čtvrtý díl této závodní série se dozvíme již za několik málo dní.

Komentáře

Nahoru