Dnes vyšlo 15 článků

Exploze v Bostonu odhalily sociální média až na dřeň

Exploze v Bostonu odhalily sociální média až na dřeň

Silné i slabé stránky sociálních sítí odkryty díky tragédii

Vrcholící „bostonská krize“, senzace a sociální sítě. To je výbušná kombinace, která málem vedla k další tragédii ve stínu bostonských výbuchů.

Sociální sítě Reddit a Twitter ovládla zpráva: student Sunil Tripathi, který před týdnem zmizel, je podezřelým z atentátu v Bostonu. Tato ničím nepodložená zpráva se začala šířit jako lesní požár a zoufalá rodina mohla pouze přihlížet.

Informační chaos ještě prohloubili zbrklí novináři seriózních médií, kteří zprávu převzali a rozšířili dál. Právě řada seriózních médií, mezi jinými např. televizní stanice CNN, se v minulých dnech stala terčem kritiky za zveřejňování nepodložených, matoucích a nepřesných informací.

Unáhlené zveřejňování informací souvisí s tím, že se média snaží rychlostí vyrovnat sociálním sítím. Novinářům pak nezbývá čas na ověřování zdrojů informací, díky tomu se bleskově šíří i zprávy nepřesné či dokonce zcela mylné.

Generání ředitel sítě Reddit se rodině studenta Tripathi již omluvil a slíbil, že firma přehodnotí pravidla svého chování. Nezbývá než doufat, že takovýchto osudových omylů bude do budoucna co nejméně.

Zdroj: https://e-svet.e15.cz

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru