Dnes vyšlo 15 článků

Exploze smartphonů Galaxy Note 7 nezpůsobily vadné baterie

Společnost Samsung slíbila, že do konce letošního roku zveřejní výsledky šetření, proč docházelo k samovolným explozím smartphonů Galaxy Note 7. Doposud se předpokládalo, že za samovznícení mohou vadné baterie. Nicméně nezávislá společnost INSTRUMENTAL tuto domněnku vyvrátila.

Problém začíná u nevyměnitelné baterie, která má rolovanou konstrukci a skládá se z pozitivní vrstvy z lithium-kobalt oxidu, negativní vrstvy z grafitu a dvou polymerových separátorů oddělující jednotlivé vrstvy od sebe. V důsledku zmenšení objemu baterie byla polymerová vrstva tenká, ale dostačující na bezproblémový chod.

Lithiové baterie jsou náchylné na nárazy a tlak. Jihokorejský gigant chtěl ochránit baterii před vnějšími vlivy, a proto byla uvnitř smartphonu obklopena pevným materiálem. Vnější poškození bylo tedy nemožné. Ale analýza společnosti INSTRUMENTAL ukázala, že Samsung podcenil prostor věnovaný baterii.

Vymezený prostor neposkytoval dostatek místa pro objem navíc, přestože běžným užíváním se baterie zvětšuje a deformuje. Okolo baterie bylo k dispozici pouze několik deseti milimetru místa, což bylo nedostatečné pro přirozené chování baterie.

Baterie začala po určité době „bobtnat“, a tak docházelo k výraznému tlaku, který poškodil polymerovou vrstvu a výboj. Stačilo by, kdyby prostor pro baterii byl o 10 % vyšší.

Zdroj: The Next Web

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru