Experiment Mozilly – snaží se vytvořit vlastní Chromecast na streamování videa

Experiment Mozilly – snaží se vytvořit vlastní Chromecast na streamování videa

Mozilla experimentuje a snaží se vytvořit vlastní variantu Chromecastu pro streamování obrazu na televizní obrazovku. Na výsledky tohoto pokusu si však budeme muset počkat.

Google letos uvedl novinku do každého obývacího pokoje. Prostřednictvím Chromecastu můžete do vašeho televizoru promítat obraz ze služeb, jako jsou Netflix nebo YouTube. V nejlepším případech bychom mohli promítat libovolné video na obrazovku televizoru, ale takto aktuálně funkce prozatím nefunguje.

Zrcadlení obrazu pomocí Firefoxu

Z telefonu na televizi

Fotografie Marka Finkleho, ukazuje zrcadlení obrazovky jeho telefonu na televizní obrazovku, takže je zřejmé, že podobné řešení jako Google nyní připravuje i Mozilla. Přímé zdroje ( nezisk. organizece serveru) potvrdili, že doopravdy je ve vývoji druhá obrazovka pro Firefox. V praxi to znamená, že byste mohli z vlastního telefonu – smartphonu zrcadlit obraz přímo z prohlížeče na velkou televizní obrazovku. Podobně to je i u zmiňovaného Chromecastu.

Je to pouze experiment

Na případné výsledky si budeme ještě počkat, neboť se jedná pouze o experiment. Mozilla se snaží, aby zmiňovaná funkce fungovala na co nejvíce zařízeních.

zdroj / foto: extrapc.cnews.cz

Štítky: ,

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru