Expendables: Postradatelní 3 unikli na torrenty, za jeden den přes 200 tisíc stažení

Expendables: Postradatelní 3 je jedním z nejočekávanějších filmů léta. Do kin se dostane až 15. srpna, ale již nyní se objevil on-line v téměř DVD kvalitě. Za pouhých 12 hodin od úniku bylo staženo více než 100 tisíc kopií a po jednom dni je toto číslo minimálně dvojnásobné.

Filmy unikají na internet pravidelně. To není nic nového. Ale v drtivé většině případů to je až poté, co měly premiéru v kině a někdo si je tam nahrál. Únik filmu 3 týdny před samotnou premiérou je ale velice neobvyklý.

Poslední velký únik se totiž odehrál v roce 2009 u filmu X-Men Origins: Wolverine. Ten si během jeho úniku za prvních 24 hodin stáhlo „pouhých“ necelých sto tisíc lidí. Přesto se jednalo o komerčně úspěšný film.

Kvalita úniku? Obstojná

Kvalita úniku? Obstojná

Expendables: Postradatelní 3 obsahuje plno známých hvězd, od Sylvestera Stallona přes Wesleyho Snipese až po Arnolda Schwarzeneggera. Není tedy divu, že se má jednat o jeden z největší hitů tohoto léta, ne-li celého roku.

Nicméně plánem bylo, aby se film stal hitem na obrazovkách v kinech a poté na domácím trhu. Ale to se pravděpodobně nestane, protože film unikl na torrenty, kde se začal rychle šířit.

Dle TorrentFreaku si tento film za prvních 12 hodin stáhlo více než 100 tisíc lidí, a během pár dalších hodin se to číslo vyhouplo na dvojnásobek, tedy na 200 tisíc. A v jeden moment tento torrent stahovalo více než 65 tisíc uživatelů. A to mluvíme pouze o torrentech. Nyní již tento film koluje i po úložištích, kde nelze zjistit, kolik lidí si ho stáhlo.

V této kvalitě je celý film, nikde se neobjevují nekvalitní záběry

V této kvalitě je celý film, nikde se neobjevují nekvalitní záběry

Lionsgate právě asi pořádně zuří. Obyčejné CAMRipy, tedy záznamy pořízené v kině nějaký divákem jsou často velmi nekvalitní, a tak ani na internetu nejsou moc populární a nejsou tedy žádnou velkou hrozbou. Ale kvalitní kopie, to už je jiná…

A kdo stojí za únikem? Zatím není možné určit, kdo zneužil svoji DVD kopii. Akorát víme, že širokému internetu ji přinesla známá skupina Drarbg. Každopádně to Lionsgate určitě prošetří a zjistí, kdo za to může.

A přitom si jistě neodpustí poznámky, jak je pirátství špatné, jak kvůli němu má obrovské ztráty a jestli to tak nadále bude pokračovat, tak filmový průmysl bude ve velké krizi. A možná se i rozhodne žalovat lidi, kteří si třetí díl stáhli.

Zdroj: TorrentFreak.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru