Exkluzivně: Vyzkoušejte si Windows 8 zadarmo a naprosto legálně!

Exkluzivně: Vyzkoušejte si Windows 8 zadarmo a naprosto legálně!

Microsoft dnes před několika hodinami uvolnil tzv. Windows 8 Consumer Preview. Jedná se o testovací verzi zbrusu nového operačního systému, který zřejmě bude uveden na trh až začátkem příštího roku. Exkluzivně vám jako jedni z prvních přinášíme odkaz na stažení této horké novinky. Nenechte si nic ujít!

Změn by mělo být v případě Windows 8 opravdu hodně. Z pohledu běžného uživatele bude asi nejvýraznější inovací nové grafické prostředí nazvané Metro. Systém by měl ale také mít oproti svému předchůdci Windows Seven výrazně nižší nároky na paměť a výkon. Při výpočetních možnostech dnešních notebooků a stolních počítačů se samozřejmě nejedná o nic zásadního, ale pro tablety, netbooky a další mobilní zařízení to hraje velkou roli.

Přejďeme konečně k tomu nejzajímavějšímu. Windows 8 můžete stahovat z tohoto odkazu. K dispozici máme 64bitové a 32bitové verze v pěti jazycích. Čeština se mezi nimi bohužel nenachází, ale věříme, že i s angličtinou si naši čtenáři hravě poradí. Pokud nechcete systém instalovat přímo do svého počítače, můžete vyzkoušet některý virtualizační nástroj – například VirtualBox od společnosti Oracle.

Čtěte více na oficiálním webu.

Komentáře

Nahoru