EXKLUZIVNĚ: Alza omylem prodávala iPhone 6 za 800 Kč!

EXKLUZIVNĚ: Alza omylem prodávala iPhone 6 za 800 Kč!

Dnes internetový portál Alza nabízel iPhone 6 s pamětí 64GB za neuvěřitelných 799 Kč. Stalo se to omylem a cena byla takto nízká pouze pár minut. Nákupčí, kteří měli to štěstí a byli tedy ve správný čas na správné stránce si pořídil iPhone s 96% slevou. Na chybu upozorňujeme jako první.

Naše redakce má také informace, že někteří mají své iPhone už i vyfakturované a za 950,- jim dovezou mobilní telefon až domů. Běžně však tento model můžete pořídit za 21 190 Kč.

Zákazníci objednané iPhony nedostanou

Aktualizováno: Zákazníci, kteří si včera objednali Iphone 6 za 799 Kč, mobilní telefon nedostanou. Alza.cz všem nákupčím, kterých se to týká, rozeslala krátkou zprávu, že se jednalo o nedopatření a výrobek je několikanásobně pod nákupní cenou. Internetový portál je také nezapomněl odkázat na formulář stížností. Dle našich informací by kompenzace měla být 10% sleva na nákup v eshopu.

S výraznou slevou jste mohli pořídit i notebooky

Naši čtenáři nás také upozornili, že obrovské slevy byly k vidění i mezi notebooky. Ty jste zase mohli pořídit například za příznivých 549,- jako tento Lenovo IdeaPad G500 v Dark Metal barvě! Naše redakce již kontaktovala zmíněný internetový eshop, případné vyjádření zde následně uveřejníme.

U Alzy se nejedná o ojedinělý případ

I přesto, že se středeční případ zdá být kuriózní, podobou situaci musela Alza řešit už před několika lety. Na podzim roku 2010 si podobně lidé objednali mobilní telefony za úsměvných 11 Kč. I tehdy skočila kauza s tím, že e-shop zákazníky kontaktuje zvlášť a nabídne řešení. Lidé objednané přístroje nedostali, protože právně by soud pravděpodobně jednání zákazníka označil za v rozporu s dobrými mravy, neboť při koupi musel vědět, že se jedná o nesprávnou cenu. V té době uklidňoval výkonný ředitel e-shopu Petr Pražák zákazníky následujícím vyjádřením, které v té době poskytl serveru iDnes.cz.

Chyba postihla několik desítek zákazníků, které jsme bezodkladně individuálně kontaktovali, situaci jim podrobně vysvětlili a omluvili se za ni. Přijali jsme okamžitě veškerá dostupná opatření, aby k podobné situaci již nikdy nemohlo dojít.

DODATEK AUTORA: Na tuto událost jsme upozornili jako první. Mnoho portálů následně informaci také zveřejnilo spolu s odkazem na naše stránky. Pouze web smartfoun.cz se nestyděl zkopírovat naše obrázky a formulace bez jakéhokoliv zdroje.

Zdroj: Facebook.com, iDnes.cz
Štítky: , , , ,

Student vyšší odborné školy sociálně právní. Fanoušek asijské kultury, české historie a italské kuchyně. Člověk, který se snaží psaním přenášet dobrou náladu.

Komentáře

Nahoru