Dnes vyšlo 15 článků

Existuje webová aplikace, která vám řekne, jak dlouho budete číst jakou knížku

Jistě si pamatujete na školní léta, kdy jste si vybírali knihy podle tloušťky. Většinou ty nejtenčí pochopitelně, protože ty byly přečteny nejrychleji. A že to děláte dodnes? Nevadí, určitě nejste sami, protože dokonce existuje nástroj, kterým zjistíte, jak dlouho budete jakou knížku číst.

Na webu www.howlongtoreadthis.com je zaznamenáno přes 12 milionů knih a jsou mezi nimi i klasickyé české kousky. Stačí, když si vyhledáte knížku podle názvu, a hned zjistíte, jak dlouho ji budete číst.

howlongtoread

V přehledu o knížce uvidíte, v jakém je jazyce, kdo ji napsal, kolik má slov a kolik stránek. Mimochodem je u ní uvedená rovněž cena, přímo z webu vede odkaz na Amazon, kde ji můžete koupit. Ale to hlavní přijde, když na knihu kliknete.

9_sec

V pravé části stránky je úryvek z knížky a vaším úkolem je pomocí červeného tlačítka pod textem stopnout, jak dlouho vám trvá daný úryvek přečíst. Aplikace z toho následně vypočítá, jak dlouho budete číst celou knížku touto rychlostí.

you_read

 

Jediným podstatným nedostatkem je skutečnost, že na webu patrně nejsou ukázky žádných knížek v češtině (ani těch od českých autorů). Takže výsledky pro vás nakonec budou stejně zkreslené, protože anglicky čtete pravděpodobně pomaleji než česky.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru