Excel: umělecký nástroj

Excel: umělecký nástroj

V čem se dají vytvářet překrásné obrazy v počítači? Každého z nás napadne Adobe Photoshop, GIMP či dokonce Malování. Málokdo ale ví, že „malovat“ se dá i pomoci kancelářského tabulkového procesoru Excelu.

73letý Japonec Tatsuo Horiuchi maluje své výtvory za použití nástroje Microsoft Excel. A nejedná se o žádné primitivní výtvory, ale o skutečné umělecké díla.

Řekl by někdo na první pohled, že toto umělecké dílo bylo vytvořené v Excelu?

Řekl by někdo na první pohled, že toto umělecké dílo bylo vytvořené v Excelu?

Když Horiuchi šel do důchochu, tak cítil, že potřebuje dělat něco nového. Proto si tedy koupil nový počítač a začal malovat. ale proč zrovna Microsoft Excel?

Viděl ostatní lidi, jak používali Excel k tvorbě grafů, tak ho napadlo, že mohl posloužit i k umění. A narozdíl od profesionálních programů nestojí téměř žádné peníze a má více funkcí než Malování.

Tatsuo Horiuchi - novodobý umělec v Excelu

Tatsuo Horiuchi se svými díly

Původně zkoušel kreslit i ve Wordu, zde ale narazil na problémy co se týče velikostí papíru, takže nakonec skončil u Excelu. A v něm patří mezi špičku.

V roce 2006 vyhrál soutěž v malování v Excelu a nyní jeho díla lze nalést vystavené v japonském muzeu umění. Kdo z nás by něco takového dokázal pouze za pomocí Excelu?

Tatsuo Horiuchi - umělec v Excelu

Tatsuo se zaměřuje na zobrazení přírody

Zdroj: spoon-tamago.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

  • Námět na článek:

    Napiš jak se v Excelu maluje

Nahoru