Dnes vyšlo 15 článků

Evropský parlament zrušil roaming v rámci EU

Evropský parlament zrušil roaming v rámci EU

V rámci Evropské unie budeme od volat za stejné ceny jako doma. Evropský parlament schválil zrušení poplatků za roaming, což je součástí plánu vytvořit v Evropě jednotný telekomunikační trh.

 

 

Konečně jsme se dočkali. Europoslanci včera v Bruselu schválili zrušení vysokých poplatků za volání v rámci členských států Evropské unie. BBC uvedla, že pro zrušení roamingu hlasovalo 534 poslanců a pouhých 25 bylo proti.

Eurokomisařka Neelie Kroesová se k věci vyjádřila takto:

Zákazníci už mají plné zuby toho nechat se okrádat. V roce 2010 jsem slíbila zrušení poplatků za roaming do konce roku 2015 a nyní nás od dosažení tohoto cíle dělí už jen jeden krok.

Rozhodnutí Evropského parlamentu má vstoupit v platnost od Vánoc roku 2015. Nyní se budou přezkoumávat jednotlivé členské státy EU, přičemž komise očekává, že dohoda bude uzavřena do konce tohoto roku.

Političtí kritici a telefonní operátoři však nadšení nesdílí. Kritici poukazují na to, že tento krok je ze strany Evropské komise vypočítavý a europoslanci se jím chtějí zalíbit voličům před nadcházejícími volbami, které se budou konat v květnu. Operátoři se zrušením roamingových poplatků nesouhlasí a bouří se, že nebudou mít dostatečné finance na investice do nových a rychlejších mobilních sítí.

 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru