Evropská země pomohla FBI zachytit zprávy Anomu, ale i nadále zůstává v utajení

Evropská země pomohla FBI zachytit zprávy Anomu, ale i nadále zůstává v utajení

V dokumentu, jehož autorem jsou Spojené státy, se uvádí, že nejmenovaná země, která byla pro FBI zásadní ke čtení zpráv z honeypotu telefonní společnosti Anom, byla “členskou zemí Evropské unie”.

Operace Trojský štít, v jejímž rámci FBI tajně spravovala šifrovanou telefonní společnost Anom, aby mohla špehovat syndikáty organizovaného zločinu v celosvětovém měřítku, využila FBI pomoci neznámé třetí země, která shromažďovala zprávy zařízení Anom. Tato země získala soudní příkazy na základě svých vlastních zákonů. FBI vytrvale odmítá prozradit, o jakou zemi se jednalo.

Nyní jsou k dispozici další informace o tom, kde se tato země nachází. Podle amerického dokumentu, využila FBI ke shromažďování zpráv zemi v Evropské unii, která tyto údaje předala FBI.

Tato zpráva přináší další objasnění toho, jak operace probíhala. Obhájci se však stále snaží zjistit, která konkrétní země FBI pomáhala, a tvrdí, že tato informace je zásadní pro obhajobu obviněných v rámci rozsáhlé operace.

V dokumentu se uvádí, že “v létě 2019 FBI a ministerstvo spravedlnosti, Úřad státního zástupce Spojených států zapojily zástupce členské země Evropské unie, aby obdrželi vlastní server iBot a získali obsah komunikace probíhající mezi uživateli Anomu”. Server iBot je součástí technické infrastruktury používané ke sledování zpráv na platformě Anom. Nakonec nejmenovaná země poskytla FBI každé pondělí, středu a pátek report s údaji o uživatelích Anomu.

Zdroj, foto: vice.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru