Dnes vyšlo 15 článků

Evropská unie chce zakázat Facebook mladistvým do 16 let

Evropská unie koketuje s myšlenkou, že se teenageři do 16 let nebudou moci registrovat na sociální sítě (Facebook, Twitter, Snapchat a Instagram) bez souhlasu svých rodičů. Zákon by se měl vztahovat nejen na sociální sítě, ale také na e-mailovou adresu.

Pokud bude zákon schválený, mladiství ve věku od 13 do 16 let budou potřebovat souhlas svých rodičů, aby mohli mít profil na sociální síti. Zákon, o kterém se bude hlasovat již tento čtvrtek, by znamenal pro sociální sítě nemalý problém. Jestliže bude odsouhlasený a vejde v platnost, společnosti budou mít dva roky na přípravu podmínek. V případě porušení zákona by se společnosti vystavovaly riziku pokuty ve výši několika desítek milionů eur.

6861702519_e6255315f3_o

Evropská unie jde proti Facebooku a dalším sociálním sítím.

Regulace by se vztahovala pouze na země spadající do Evropské unie. Dokonce už vznikla petice, která bojuje proti navrhovanému zákonu.

Jaký máte názor na tento návrh vy?
Zdroj / Foto: Independent

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru