Evropská komise schválila největší obchod v historii. Microsoft může koupit LinkedIn

Microsoft chce koupit profesní sociální síť LinkedIn za 26,2 miliardy dolarů. Brad Smith, ředitel právního úseku společnosti, nyní oznámil, že akvizice byla schválená Evropskou komisí, posledním regulátorem, který musel dohodu podepsat.

„Získali jsme všechna regulační schválení potřebná k dokončení akvizice. V nejbližších dnech bude dohoda uzavřena,“ řekl Brad Smith.

378330

Zdroj: TechCrunch

Evropská komise měla kvůli spojení dvou velkých firem obavy, nicméně Microsoft slíbil, že obchodu nezneužije k poškození konkurence. Ostatní společnosti budou moci i nadále využívat profesní databázi LinkedInu.

Microsoft musí následujících pět let dodržovat určité podmínky:

  • Doplňky v balíčku MS Office budou dostupné také pro profesní sítě třetích stran. Ve svém obchodě Office Store bude i nadále propagovat konkurenční sítě.
  • Uživatel bude moci vypnout těsnější napojení na LinkedIn v MS Office.
  • Jakmile Microsoft vytvoří aplikaci pro Windows, nebude ji vnucovat výrobcům počítačů, ale bude se jednat o volně instalovatelnou položku. Microsoft nesmí podsouvat výzvy k instalaci této aplikace.

I po akvizici bude LinkedIn působit jako autonomní společnost se stejným vedením. V pozici výkonného ředitele zůstane Jeff Weiner, který se ale bude zodpovídat Nadellovi z Microsoftu.

Zdroj: TechCrunch, Cnews

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru