Evropská komise požaduje od společnosti Google změnu ochrany osobních údajů

Současná politika Google, která má společná pravidla pro využívání údajů u různých služeb společnosti, byla zavedena v březnu tohoto roku. Došlo tak k integraci produktů a sjednocení registrace ve službách Gmail, Google+ a YouTube.

Protože dochází k jedinému způsobu ochrany dat uživatelů, společnost Google je kritizována Evropskou unií, USA i například společností Microsoft. Kritikům vadí, že způsob předávání údajů úmyslně oklamává uživatele a obchází povinnost souhlasu na předávání údajů třetím stranám. Kromě toho tímto způsobem mohou být poskytovány take údaje o osobních záležitostech klientů Google.

Řízení proti Google zahájila Národní komise ve Francii pro informační technologie a občanské svobody. Proti uvedenému způsobu získávání údajů protestovalo u Google 24 zemí Evropské unie z 27. Propojení osobních dat v takovém rozsahu prý zvyšuje riziko porušení soukromí uživatelů a je třeba změnit systém ochrany.

Evropská regulační komise doporučila změny v informovanosti uživatelů o způsobu nakládání s osobními údaji, s informací o navštívených stránkách a geolokalizací uživatelů včetně údajů o bankovních kartách. Komise také požaduje, aby společnost Google uživatelům poskytovala přesné údaje o použití jejich údajů v různých službách a vyžadovala jejich souhlas.

Google se domnívá, že nenarušuje evropské zákony a unifikace dat zlepší přístup a použití služeb, které Google nabízí. Spojení údajů pomáhá také k lepšímu cílení reklamy, která je hlavním zdrojem příjmu společnosti.

Zdroj: ECommerce Times

Komentáře

Nahoru