Evropané se příští rok dočkají WiFi v letadlech

V evropských letech bude brzy dostupné bezdrátové připojení k internetu. Vysokorychlostní WiFi ve vzdušném prostoru nad Evropou by mělo být přístupné do konce roku 2016. Na projektu spolupracují telekomunikační společnosti Deutsche Telekom a Inmarsat, které tuto zprávu oznámily.

Internet ve vzduchu, který ponese označení European Aviation Network (EAN), zprostředkuje satelitní síť nad zemskou atmosférou a pozemní vysokorychlostní LTE síť.

První evropskou aerolinkou, která nabídne na palubě letadla internet, bude německá Lufthansa. Předpokládaná doba spuštění je léto následujícího roku.

„Tento odvážný krok umožňuje společnosti Deutsche Telekom stát se prvním telekomunikačním operátorem, který začne využívat LTE technologii v evropském vzdušném prostoru,“ řekl generální ředitel Deutsche Telekom Tim Höttges.

Ve Spojených státech amerických působí společnost Gogo, která poskytuje internet v letadlech právě nad americkým prostorem. Tato firma současně zveřejnila také statistiky týkající se využívání internetu v letadlech. Statistiky ukazují, že WiFi na palubě letadla využívají lidé ke klasickému surfování. Konkrétně k vyřizování e-mailů, kontrolování sociálních sítí a zjišťování sportovních výsledků.

Ani v Evropě nebude internet v nebesích žádnou novinkou, neboť norské aerolinie Norwegian Air poskytuje WiFi internet na některých linkách.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru