Evernote slaví 5. narozeniny

Evernote slaví 5. narozeniny

24. června 2008 napsal generální ředitel Evernote Phil Libin, že jsou nadšeni, ale zároveň se i trochu bojí oficiálního vypuštění Evernote. Ale pokud by tenhle startup měl všem pomoci rozšířit paměť, měl by být k dispozici pro všechny.

Pro ty, kteří aplikaci neznají, jen doplňme, že se jedná v podstatě o obrovský poznámkový blok, který je k dispozici na webu a mobilních zařízeních. Uživatelé do něj mohou „zapisovat“ poznámky, fotografie, zvuky, odkazy a další údaje, které si pak mohou i různě označovat a třídit.

Tenkrát měli jeho tvůrci dva hlavní bláznivé cíle: vytvořit externí mozek, který každého udělá chytřejším, a vybudovat startup, který bude populární sto let. Pětileté výročí je tedy jen začátek.

Když se na to dnes podíváme zpětně je nám jasné, že Libin a celý tým Evernote se žádným strachem vůbec nemusel zatěžovat. Jejich aplikace totiž překročila hranici 1 milionu registrovaných uživatelů za kratší dobu než rok a 10 milionů získala přesně tři roky po svém veřejném vypuštění.

„Nemohu uvěřit, jak velcí jsme,“ říká ve slavnostní videonahrávce uveřejněné na firemním blogu Phil Libin. „Máme více než 65 milionů uživatelů. Máme více než 300 zaměstnanců. Začali jsme s tím, že chceme vybudovat stoletou společnost, dnes jsme dosáhli 5% z toho.“

Evernote kromě památečního videa zveřejnil také speciální stránku, na níž chce přimět uživatele, aby se podělili o své zážitky s Evernote.

„Evernote pomohl mně a mé ženě naplánovat perfektní svatbu. Vše – včetně rozhovorů s floristy, fotografie a recepty – šlo do našeho sdíleného poznámkového bloku. Když jsme se sešli s hosty, dodavateli a rodinou, kontrolovali jsme vše na Evernote.“
Juan George, USA

„Když jsem začala pracovat na volné noze, Evernote se stal mým oblíbeným nástrojem. Používám ho pro poznámky mých klientů, řízení projektů, ukládání účtů, řízení práce s mým asistentem a mnoho dalších činností. Jsem pořád na cestách a mám více počítačů/zařízení, Evernote mám s sebou, kamkoliv jdu.“
Kristi Wills, velvyslankyně na volné noze, USA

Jako bonus rozesílá uživatelům, kteří se zaregistrovali mezi prvním milionem, děkovný email s jejich pořadovým číslem.

Zdroje: upstart.bizjournals.com, mashable.com

Komentáře

Nahoru