Dnes vyšlo 1 článků

Eva Dvořáková: Dobrý spam všem v ČR

Tak přesně tak nějak by se dala parafrázovat část emailu, která nedává dnes spát mnoha lidem v ČR. Oč jde? O klasický spam. Akorát rafinovaný. Vypadá nějak takhle a obsahuje v příloze obrázek:

Dobrý den,
chtěla jsem se podívat na Vaše stránky https://www.sg-point.info, které mi našel Google, ale vyskočila na mě hláška, že mohou poškodit můj počítač. Používám Firefox a dříve se mi to nikdy nestalo.
Můžete mi prosím poradit? Do přílohy jsem zkopírovala obrazovku, když na mě ta hláška vyskočila, abyste si mohli udělat představu.

S pozdravem
Eva Dvořáková

Co na tento email říká fundovaný soudní znalce z oboru kybernetiky a kriminalistiky Martin Ludma (https://martinludma.cz/blog)?

„Pokud příjemce e-mailu uvedenou přílohu otevře, nezaviruje se mu počítač (jak je uváděno v některých diskuzích), ovšem začne mu do e-mail schránky chodit více spamu. Otevřením přílohy totiž odesílateli e-mailu potvrdíte, že Vaši e-mail schránku aktivně používáte, tudíž Vaši adresu zřejmě zařadí do seznamu, na který budou v budoucnu zasílány nevyžádané zprávy. Doporučuji tedy přílohu e-mailu raději neotvírat.“

Můžete tedy v klidu spát, i pokud jste náhodou přílohu otevřeli. Jenom budete mít příští rok v mailu více zajímavých nabídek na Viagru a léky na herpes.

Zdroj: https://webtrh.cz/207030-falesna-zprava-virem/page4?highlight=Eva+Dvo%C5%99%C3%A1kov%C3%A1

Komentáře

Nahoru