Eurocom Panther 5SE: Nejdražší a nejvýkonnější notebook na světě stojí čtvrt milionu

Eurocom Panther 5SE: Nejdražší a nejvýkonnější notebook na světě stojí čtvrt milionu

Chtěli byste ten nejlepší notebook na světě? Musíte si připravit čtvrt milionu, neboť tolik stojí. A čím oplývá? Úchvatnou grafikou, operační paměť o velikosti 32GB, 17,3palcový displej, dvanácti-jádrový procesor… to je Eurocom Panther 5SE!

Co si představíte, když se řekne „nejlepší notebook na světě“? Možná ten svůj, možná nějaký, na kterém „rozjedete“ všechny graficky náročné hry. Ale, co když vám řeknu, že takový notebook, který je pro většinu populace jenom vysněným mýtem doopravdy existuje! A za kolik? To už tak hezké číslo není, jeho cena totiž činí čtvrt milionu. Je pravdou, že byste si klidně mohli koupit za tuto částku nové auto, ale za to vybavení to vážně stojí. A čím tedy tento notebook oplývá? 

Není moc podobný přenosným počítačům

Jak všichni víme, v současnosti se na trh dostává vlna tenkých ultrabooků, avšak Eurocom Panther 5SE je mimochodem až hodně daleko od přenosných počítačů, proč? Stroj, který má sedmnácti-palcový displej váží neuvěřitelných šest kilogramů.

03000Hi00000----$10$2r810

12jadrový procesor, poprvé v historii

Konfigurace „tohoto mazlíčka“ závisí pouze na požadavcích zákazníka. V té nejvyšší konfiguraci je notebook například vybaven (poprvé v historii) 12jádrovým procesorem Intel Xeon E5-2697 v2, který dokáže pracovat při taktu až 3,5 GHz.

Grafika za čtyřicet tisíc

Nyní se dostáváme k operační paměti, kterou by mohli klidně i herní notebooky závidět, neboť k dispozici je 32GB RAM a brilantní grafika nVidia Quadro K5100M 8GB GDDR5 ECC, která možná napovídá, že notebook nebude jen tak levný, protože jenom tato grafika stojí téměř čtyřicet tisíc korun.

Kdo by nechtěl 6TB

A ještě u jedné věci výrobci rozhodně nešetřili – u místa na HDD. Notebook může být totiž vybaven třemi harddisky s celkovým místem neuvěřitelných 6TB, plus k tomu si můžete klidně přidat nějakou tu SSD jednotku.

m234_1

17,3palcový displej může být klidně i ve 3D

Další poměrně významným plusem je u veškeré konfigurace 17,3palcový displej s rozlišením 1920×1080 obrazových bodů, to znamená, že rozlišení je ve Full HD. A ještě jednou k největší konfiguraci, u které si můžete zážitek vychutnat i 3D. To následně k balení dostanete i 3D brýle.

Bez nabíjení vydrží jenom hodinu

Ale jedno obrovské mínus by se našlo. Je pravdou, že výkon je úchvatný, i proto výrobce uvádí, že by klidně mohl sloužit jako server. Avšak kromě vysoké váhy tohoto zařízení je i nevýhodou výdrž! Proč? Bez připojení k elektrické zásuvce tento stroj vydrží pouze jednu hodinu.

Mimochodem jenom dodám, že už tato novinka je v normálním klasickém prodeji.

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru