EU potvrdila konec poplatkům za roaming

Výsledkem několikaletého jednání a sepisování nové legislativy je konec poplatkům za roaming. Evropská unie potvrdila, že od 15. června 2017 se nebudou platit roamingové poplatky za volání v zahraničí.

K úplnému zrušení roamingu má dojít od června roku 2017, což ohlásilo bruselské sídlo rady EU. Současně se objeví nová opatření, která mají zajistit volný přístup k internetu v zemích EU. Evropská unie přitom na operátory tlačí již od roku 2007, kdy došlo k omezení maximální hranice roamingových poplatků. K dalšímu snížení má dojít ještě v dubnu 2016.

19107334888_4a66c9bc69_k

Bez roamingu od roku 2017

Mobilní operátoři nesouhlasí

Nicméně druhá strana – mobilní operátoři – toto rozhodní ostře kritizují, neboť se obávají poklesu příjmů. Někteří odborníci dokonce podotýkají, že operátoři kvůli zrušení roamingových poplatků zvýší ceny běžných balíčků.

Zdroj / Foto: Gov

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru