EU chce stanovit, jakou maximální spotřebu má mít každé PC

Evropská komise připravuje směrnici, která má stanovit povinné požadavky na spotřebu a efektivitu spotřeby u PC v případě nečinnosti. Regulace se má podle návrhu týkat všechn nových desktopů, all-in-one desktopů, notebooků a v některých aspektech i serverů. Současné počítače tuto normu často nesplňují.

Téma na konci uplynulého týdne otevřel server NordicHardware na základě informací od AMD. Vycházel ale z nesprávných informací. Respektive téma úplně nezvládl a informoval o několika bodech nepravdivě. Tyto nesprávné informace následně nekriticky a bez ověření přebraly a šířily dál média po celém světě.

Návrh stanovuje několik parametrů – např. maximální spotřebu a minimální efektivitu spotřeby, pro osobní počítače stanovuje také maximální povolenou spotřebu v režimech nečinnosti (v závislosti na parametrech daného stroje). U desktopů se samostatným monitorem napájeným vlastním kabelem se podmínky týkají pouze spotřeby samotného PC bez monitoru.

Po 12 měsících od vstupu zákona v platnost budou muset mít osobní PC ve vypnutém stavu maximální spotřebu 1 Watt, v případě podpory probouzení přes LAN síť, WOL, 1.7 watty. Ve stavu spánku budou moci mít běžné desktopy spotřebu maximálně 5 Wattů a notebooky maximálně 3 Watty, při podpoře WOL se opět přidává 0.7 Watty.

Zdroje budou muset mít při odběru 50% maximálního výkonu efektivitu minimálně 85 %, při odběru 20 % a 100 % minimálně 82 % účinnost a při odběru 100 % účinek minimálně 90 %. Tyto podmínky na zdroje nebudou platit na integrované zdroje s výkonem do 75 Wattů.

Více informací naleznete na: https://www.dsl.sk/article.php?article=13226&title=

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru