Dnes vyšlo 15 článků

Etnetera díky akvizici míří na mobilní trh

Etnetera se zaměřuje na vývoj a správu webových řešení. Kromě toho jejich skupina firem řeší ještě několik dalších odvětví – konzultace on-line byznysu a webovou analytiku, e-learningové aplikace a videoprodukci, prodej a servis IT a Apple zařízení atd. Nákupem 30% podílu ve firmě Letsgood.com s.r.o. plánují více vstoupit také na mobilní trh.

Firma Letsgood je výrobcem cloudové platformy pro vývoj mobilních a desktopových aplikací. Etnetera její podíl koupila s vidinou rozvoje vlastní platformy SynergyKit. S tímto vlajkovým produktem totiž chtějí dobýt USA a další zahraniční trhy.

Potřebují k tomu ovšem trochu know-how v oblasti mobilního vývoje, které by měla nabídnout právě společnost Letsgood.

“Přesun uživatelů z počítačů na mobilní zařízení nemůžeme z pozice špičkového vývojáře webových řešení ignorovat. Jsme přesvědčeni, že in-house řešení vývoje mobilních aplikací našim klientům zaručí nejvyšší kvalitu a synergii napříč všemi technologiemi,” vysvětlil výkonný ředitel Etnetery Martin Palička.

Akvizice je výhodná pro obě strany. Letsgood přinese know-how a Etnetera dodá kvalitní zázemí a zkušenosti v oblasti produktového vývoje.

etnetera

Prostory v “Etnetérii” vytvořené v souladu s principy feng shui

“Etnetera Group je pro nás klíčový společník poskytující seed investici pro naši platformu Backend as a Service SynergyKit. Ta může vývojářům ušetřit až 80 % času při vývoji mobilních a webových aplikací. Jejím prostřednictvím chceme konkurovat zavedeným značkám jako Parse (Facebook), Firebase (Google) nebo Bluemix (IBM). Zároveň nám akvizice poskytuje zázemí a zkušenosti v oblasti produktového vývoje. Hlavní hodnotou, kterou do spojení vnášíme my, je podpora zakázkového vývoje mobilních aplikací pod značkou Etnetera,” doplnil Marek Ostrý, zakladatel a ředitel společnosti Letsgood.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru