Eshop s elektronikou a výpočetní technikou Pixmania.cz v březnu končí, Pro český trh zavírá nadobro krám

Internetový obchod Pixmania v průběhu března v Česku skončí. Jeho britský vlastník Dixons Retail se rozhodl kvůli slabým výdělkům opustit 12 ze svých 26 evropských on-line trhů. Jak uvedl výkonný ředitel Pixmanie v ČR Michal Kilian, Pixmania se má zavřít v průběhu března (nicméně doména Pixmania.cz už je nedostupná). Zároveň ujistil zákazníky, že servis pro produkty zakoupené v obchodu Pixmania bude stále funkční po další dva roky.

Eshop s elektronikou a výpočetní technikou Pixmania.cz v březnu končí, Pro český trh zavírá nadobro krám

Firma se chce nyní zaměřit jen na prodej klíčových produktů typu tabletů, fotoaparátů a kamer. Zboží, jako jsou šperky či dětské oblečení, už prodávat nechce (i tyto sekce byly k nalazení na Pixmania.cz). V ČR měl podnik tržby kolem sta milionů korun ročně. Celkově Pixmania dohromady vykázala v posledním finančním roce ztrátu dvacet milionů liber, zhruba 600 milionů korun (sečteno za všechny pobočky ve všech zemí).

Zdroj: https://www.financninoviny.cz/zpravy/e15-internetovy-obchod-pixmania-v-cesku-skonci/907953

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru