Eset včera hlásil trojské koně. Byl to ale planý poplach

Eset včera hlásil trojské koně na mnoha webech. Šlo ale o planý poplach, který vznikl díky poslední aktualizaci virové databáze. Tento problém měl být vyřešen s další verzí virové databáze dostupné do několika hodin. Dočasným řešením doporučeným přímo společností Eset bylo vrácení původní virové databáze.

Včera se vám možná stalo, že vám přístup na některé stránky byl odepřen s tím, že zde byla uvedena hrozba JS/ScrInject.B trojský kůň. Společnost Eset však na svém webu potvrdila, že se jednalo o planý poplach a chyba vznikla aktualizací virové databáze.

Výstřižek

Dočasným řešením pro uživatele, kterým byl přístup na určité stránky odepřen, bylo navrácení do původní verze virové databáze.

Zdroj/foto: servis.eset.cz

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru