Dnes vyšlo 1 článků

Tisková zpráva: ESET představil novou verzi řešení ESET Cyber Security, určenou pro počítače Mac

Uživatelé počítačů Mac mají možnost zvýšené ochrany před phishingem a před nástrahami sociálních sítí.

Společnost ESET, globální lídr v proaktivní digitální ochraně, přichází na trh s nejnovější verzí řešení ESET Cyber Security Pro a ESET Cyber Security, které jsou určeny pro počítače Mac. Klíčovými vylepšeními jsou nový modul Anti-Phishing, vylepšený modul ESET Social Media Scanner a nové uživatelské rozhraní. Díky pokročilé heuristice a technologii ESET LiveGrid(R) nabízejí tyto produkty pro platformu Mac stejně účinnou detekci hrozeb a proaktivní ochranu jako všechny produkty ESET.

Modul Anti-Phishing přidává novou vrstvu ochrany: hlídá, zda navštívená internetová stránka je skutečně legitimní web, nebo zda nejde o podvodnou stránku, která se snaží získat citlivé osobní údaje, jako jsou uživatelská jména a hesla nebo informace o bankovních účtech či kreditních kartách. Phishingové útoky jsou nezávislé na operačním systému a modul Anti-Phishing pro Mac proto využívá stejnou technologii a databázi odhalených podvodných stránek, s jakými pracují řešení pro platformu Windows či mobilní operační systémy. Modul Anti-Phishing je zapnutý již v standardním nastavení řešení ESET Cyber Security Pro a ESET Cyber Security; uživatelé mají navíc možnost předávat informace o podvodných stránkách analytikům ESET a přispět tak k dalšímu vylepšování ochrany před tímto typem útoků.

Modul ESET Social Media Scanner v nové verzi zlepšuje ochranu facebookového účtu uživatele a jeho přátel, a navíc přidává vrstvu ochrany pro Twitter. Tento modul umožňuje provádět skenování účtů, a to buď automaticky, nebo na vyžádání. Ukazuje také aktuální úroveň nastavení ochrany soukromí na Facebooku a Twitteru a případně doporučuje změnu nastavení pro lepší zabezpečení. Tato funkce je pro zvýšení bezpečnosti důležitá, protože uživatelé často nemají povědomí o tom, s jakými pravidly pro ochranu soukromí jsou ta která nastavení úrovně spojena*).

Řešení ESET Cyber Security Pro a ESET Cyber Security mají uživatelské prostředí, které reflektuje prostředí nejnovějšího operačního systému Apple, OS X Mavericks (10.9).

„Nové bezpečnostní řešení ESET pro platformu Mac nabízí uživatelům technologie, ověřené v náročném prostředí platformy Windows a mobilních operačních systémů. Jde o účinnou ochranu s minimální zátěží pro systém, a to s jednoduchou instalací a komfortem při ovládání, který uživatelé platformy Mac očekávají a vyžadují,“ říká Petr Šnajdr, bezpečnostní expert ESET software.

Přestože je počet hrozeb pro platformu Mac oproti platformě Windows výrazně nižší, rostoucí okruh uživatelů Mac podle studie AV-Comparatives, nezávislé organizace pro testování bezpečnostního software, přitahuje pozornost tvůrců malwaru a otázka bezpečnosti musí být i na této platformě brána vážně. Poslední test produktů pro Mac této organizace ukázal, že úroveň detekce malware je u produktu ESET Cyber Security Pro „excelentní“. **)

Nové verze produktů ESET Cyber Security Pro a ESET Cyber Security si mohou zájemci stáhnout k bezplatnému vyzkoušení z produktových stránek ESET.

*) průzkum Harris Interactive ukázal, že polovina amerických uživatelů sociálních sítí neví, jaká pravidla pro nakládání s jejich osobními údaji v sociální sítě uplatňují. https://www.welivesecurity.com/2013/11/13/do-consumers-pass-the-buck-on-online-safety-new-survey-reveals-mixed-messages/

**) https://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2013/08/mac_review_2013_en.pdf

O ESET software

Společnost ESET, která byla založena v roce 1992, je světovým poskytovatelem bezpečnostního softwaru pro firemní klientelu a domácnosti. Společnost vyvinula špičkové bezpečnostní řešení a stále si udržuje přední místo na trhu proaktivní detekce počítačových hrozeb.

Softwarové řešení ESET NOD32 Antivirus drží světový rekord v počtu ocenění v testu „VB100“, který provádí magazín Virus Bulletin, a od počátku testování v roce 1998 nebyl jediný výskyt volně šířeného počítačového červa nebo viru, který by v testu tento program nezachytil. Podle analytické společnosti Gartner je ESET šestým největším hráčem na globálním trhu korporátních řešení pro ochranu koncových zařízení.

Na řešení ESET NOD32 Antivirus, ESET Smart Security a ESET Cybersecurity for Mac spoléhají miliony uživatelů na celém světě a patří mezi nejvíce doporučovaná bezpečnostní řešení na světě.

Společnost ESET má celosvětovou centrálu v Bratislavě (Slovensko), regionální distribuční centra jsou v San Diegu (USA), Buenos Aires (Argentina), v Německu a v Singapuru. Výzkumná centra ESET pro analýzu malware se nacházejí v Bratislavě, San Diegu, Buenos Aires, Praze (Česká republika), Krakově (Polsko), Montrealu (Kanada) a v Moskvě (Rusko), přičemž společnost ESET disponuje rozsáhlou sítí partnerů ve více než 180 zemích světa.

Kontakt pro média:

Petr Blažek

e-mail: petr.blazek@taktiq.com

Zdroj: ČTK/Protext

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru