Tisková zpráva: ESET hlavním partnerem projektu Stratocaching, který míří do vesmíru

ESET hlavním partnerem projektu Stratocaching, který míří do vesmíru

Společnost ESET jako hlavní partner podpořila populárně-vědecký experiment a zároveň hru pro širokou veřejnost s názvem Stratocaching. Projekt organizace Žádná věda, jehož vrcholem bude 16. listopadu vypuštění speciálního stratosférického balonu s nákladem 10 GPS modulů (stratokeší) do výšky 30 kilometrů, se snaží posunovat hranice vědy hned v několika oborech.

Princip hry vychází z populárního geocachingu, na rozdíl od klasické předlohy ovšem úlovky připomínající javorová semínka spadnou na zem přímo ze stratosféry a jejich nálezci budou odměněni pořadateli soutěže věcnými cenami. Až do okamžiku, kdy dropion (speciální gondola stratosférického balónu) vypustí ze stratosférické vrstvy svůj náklad, budou moci soutěžící tipovat oblast dopadu „kešek“ a dropionu. Poté budou souřadnice dopadlých modulů zveřejněny na mapě a registrovaným hráčům budou zaslány e-mailem či sms. Kdo „kešku“ a dropion najde, vyfotí na místě dopadu a zaregistruje její unikátní kód, získá odměnu. Mezi desítkou modulů budou hned tři ESET stratocache s označením ESET Go.Explore, jejichž nálezci získají od ESETu hodnotné ceny.

„Objevování je zábavou obohacující každého člověka a dovoluje mu tvořit, relaxovat a rozvíjet své vlastní nápady. Experiment Stratocaching je jedním z nich a nám je ctí jej podpořit coby hlavní partner. Cílem ESETu je poskytovat účinnou internetovou ochranu, se kterou budete i na vašich online cestách vždy v bezpečí. Bezpečnější internet vám otevře svět plny? příležitostí,“ komentuje partnerství Jaroslav Fabián ze společnosti ESET software.

Více informací o projektu naleznete na oficiální microsite stratocaching.idnes.cz.

O společnosti ESET

Společnost ESET, průkopník v proaktivní ochraně a tvůrce oceňované technologie NOD32, je světovým poskytovatelem bezpečnostního softwaru pro firemní klientelu a domácnosti. Už přes 25 let společnost zaujímá vedoucí postavení v proaktivní detekci hrozeb. Ziskem 81. ocenění VB100 v září 2013 drží produkt ESET NOD32 Antivirus rekord v počtu ocenění nezávislé organizace Virus Bulletin, přičemž od začátku testování v roce 1998 odhalil vždy všechny „In-the-Wild“ červy a viry. Technologie ESET NOD32 navíc drží nejdelší nepřetržitou řadu ocenění VB100 ze všech výrobců antivirového softwaru. ESET získal celou řadu ocenění od AV-Comparatives, AV-TEST a dalších organizací. ESET NOD32 Antivirus, ESET Smart Security, ESET Cyber Security (řešení pro Mac), ESET Mobile Security a Endpoint Security pro Business jsou prověřeny miliony uživatelů na celém světě a patří mezi nejdoporučovanější bezpečnostní řešení na světě.

Společnost ESET má celosvětovou centrálu v Bratislavě (Slovensko), regionální distribuční centra v San Diegu (USA), Buenos Aires (Argentina) a v Singapuru; a pobočky v Jeně (Německo), Praze (Česká republika) a Sao Paulu (Brazílie). Výzkumná centra ESET pro analýzu malwaru se nacházejí v Bratislavě, San Diegu, Buenos Aires, Singapuru, Praze, Košicích, Krakově (Polsko), Montrealu (Kanada) a v Moskvě (Rusko). ESET disponuje rozsáhlou sítí partnerů ve více než 180 zemích světa.

Kontakt:

Kontakt pro média:

Tomáš Perman

PR Consultant ESET

E-mail: tomas.perman@relativepr.cz

Mobil: +420 733 738 810

Web: www.eset.cz

Zdroj: ČTK/Protext

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru