ESET: Děti začínají se sociálními sítěmi v 10 letech

Ve spárech digitálního světa se děti ocitají už v útlém věku, přičemž s tímto tvrzením souhlasí rodiče ve Spojených státech amerických, Velké Británii, Německu a Rusku. Bezpečnostní společnost ESET provedla v lednu 2016 průzkum, ve kterém rodiče přiznávají, že svým dětem dávají mobil a možnost stahovat do něj aplikace ještě před dovršením 10. roku. A mnohdy mají děti přístup k moderním technologiím dříve, než dostanou vlastní klíč od domu.

Alarmující procento respondentů přiznalo, že děti si zakládaly účet na sociální síti už v deseti letech. Průměrný věk, ve kterém si dítě založilo účet na sociální síti, je ve Velké Británii 10 let a 8 měsíců, v Německu 10 let a 7 měsíců a v USA 10 let a 5 měsíců. Nicméně ruské děti jsou na tom nejhůře, protože si účet na sociální síti zakládají v průměrném věku 8 let a 7 měsíců.

„Je to velice zajímavé číslo. Spousta populárních sociálních sítí povoluje používání svých služeb od věku třinácti let, jako je to například u Facebook, Twitteru a Snapchatu. Populární ruská sociální síť VKontakte tvrdí, že uživatelé musí dosáhnout věku akceptovaného ruskou legislativou na to, aby mohli souhlasit s podmínkami používání. V podstatě by se na sociální síti VKontakte mohl registrovat pouze plnoletý,“ vysvětluje Ondrej Kubovič, bezpečností specialista společnosti ESET.

Rodiče v Rusku sice povolují svým dětem přístup k moderním technologiím v příliš nízkém věku, ale paradoxně až 96,6 % z nich souhlasí, že děti používají technologie a internet od příliš nízkého věku. Ve Velké Británii rodiče dávají svým ratolestem zařízení zejména kvůli tomu, aby mohli monitorovat jejich polohu.

ESET_infografika_detixs

Zdroj / Foto: ESET

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru