Error 53, chyba, která vám zlikviduje váš iPhone

Věřili byste tomu, že existuje softwarová aktualizace, která dokáže zničit váš iPhone? Doopravdy, nová aktualizace iOS 9.0, která je dostupná na iPhone 6 to umí. Stačí, abyste měli iPhone opravený v neautorizovaném servise či poškozený pádem na zem.

Error 53 je chyba, o které společnost Apple radši nemluví. A jak to tak vypadá, asi taky ví proč.

Error 53 je chyba, která váš iPhone zničí v zájmu bezpečnosti, tvrdí Apple

Podle tiskové zprávy společnosti Apple, dochází při opravě v neznačkovém servisu k narušení unikátního párování mezi hardwarovou a softwarovou částí čtečky Touch ID, která uchovává uložený otisk prstu. Pokud by byla čtečka nahrazena jinou, „závadnou“, mohlo by dojít ke zneužití citlivých dat. V takovém případě tedy ono párování neproběhne a Touch ID spolu s Apple Pay kvůli zachování bezpečnosti přestávají fungovat.

Problém se nejčastěji objevuje u iPhonů, které byly opravovány v neautorizovaných servisech

Nové případy zničených iPhonů ukazují, že problém nastává nejčastěji u přístrojů, u kterých byl snímač Touch ID opravován v neautorizovaných servisech. Ovšem toto není úplně tak pravda, bohužel se ozývají i uživatelé, kterým se telefon poškodil pádem na podlahu a opravovat ho nebylo potřeba.

touch-id-iphone-7-

Pokud se objeví tato chyba, máte smůlu

V prohlášení ovšem chybí varování, že v rámci softwarové aktualizace nebo obnovení továrních dat se spouští nějaká dodatečná kontrola zabezpečení, která v případě detekované neshody jednotlivých komponentů odpoví chybou 53 a iPhone v podstatě zlikviduje.

Veškerá data ve vašem iPhonu už nedostanete zpět a váš iPhone se stane zkrátka nepoužitelným.

Zdroj: Theguardian

 

Komentáře

Nahoru