Dnes vyšlo 15 článků

eRouška: před koronavirem se braňte aplikací

eRouška: před koronavirem se braňte aplikací

Neustále a neúnavně bojujeme proti koronaviru. Oficiální a prověřená protilátka zatím stále neexistuje a tak nezbývá nic jiného, něž se snažit zabránit jeho šíření. V Česku se rozběhla tzv. chytrá karanténa. Ve spolupráci vznikla aplikace s názvem eRouška.

Iniciativa Covid19cz spustila aplikaci eRouška. Chytrá karanténa funguje díky mobilním telefonům/smartphonům a jejich Bluetooth. Právě přes Bluetooth aplikace eRouška sbírá informace o tom, s kým se uživatel dostal do kontaktu a jestli nebyl náhodou nakažen. Díky těmto datům je pak práce hygieniků z velké části usnadněna a dokáže najít nakaženého, čímž riziko nákazy sníží. Zároveň je uživatel upozorněn na to, že s nakaženým přišel do styku a neměl by se pohybovat na veřejnosti, ale zůstat v domácí karanténě.

Snímek obrazovky 2020-04-15 v 11.22.33

V aplikaci se musíte nejprve zaregistrovat. Registrační údaje pak budou mít k dispozici pouze hygienické stanice. Na základě kontaktních údajů pak hygiena uživatele kontaktuje v případě, že se do kontaktu s nakaženým dostal.

Mobilní aplikace eRouška má bohužel jednu vadu – je dostupná zatím pouze pro Android. Aplikace zaznamenává blízkost telefonů v dosahu a také zda byla dodržena bezpečná vzdálenost. Data, která aplikace sesbírá se uchovávají po dobu 30 ti dnů. O získaných datech si rozhoduje sám uživatel zařízení, pokud chce data zpřístupnit, musí je sám odeslat.

Aplikace eRouška je součástí chytré karantény. Nejlépe bude fungovat v době, kdy ji bude mít nainstalováno nejvíce lidí. Vývojářský tým pracuje na modifikaci aplikace dostupnou pro zařízení s iOS.

 

Zdroj, foto:

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru