Ericsson koupí od Microsoftu firmu Mediaroom

Ericsson (obchodující na burze NASDAQ: ERIC) se dohodl s Microsoftem (burza NASDAQ: MSFT) na odkoupení jeho firmy Mediaroom, jež poskytuje televizní technologie, které využívá řada předních mezinárodních provozovatelů televize, např. firmy AT & T U-verse ®, Entertain of Deutsche Telekom, Telefonica, TELUS Optik TV (TM) a Swisscom.

Televizní služby využívající technologii Mediaroom jsou nabízeny ve více než 22 milionech set-top-boxech v Severní a Jižní Americe, regionu EMEA a asijsko-pacifickém regionu. Ericsson se tak stane lídrem v poskytování internetové televize a řešení pro více obrazovek, s podílem na trhu překračujícím 25%. Uzavření obchodu se očekává v průběhu druhé polovině roku 2013. Firma Mediaroom se nachází v Mountain View v Kalifornii a zaměstnává více než 400 pracovníků v různých částech světa.

Proč Ericsson odkoupil Mediaroom?

Důvod je prostý, podle prognóz v roce 2013 dosáhne globální trh s internetovou televizí 76 milionů uživatelů, s tržbami 32 miliard dolarů, do roku 2015 počet uživatelů vzroste na 105 milionů, kdy tržby budou dosahovat neuvěřitelných 45 miliard dolarů. Dá se tedy předpokládat, že právě internetové televizní vysílání bude tím nejvýnosnějším byznysem.

Ericsson již totiž dnes pozoruje, že neustále se měnící chování televizních diváků se vyvíjí rychleji než dříve. Rychlost inovací a nová inteligentní řešení umožnily nabídnout spotřebitelům televizní obsah dostupný kdekoliv na světě. A jelikož se sbližování různých platforem stává skutečností, zmiňovaný vývoj bude i nadále hybnou silou telekomunikačního odvětví. Uvidíme za pár let, jak se podaří Ericssonu zúročit tuto investici.

Zdroj: https://www.reuters.com/article/2013/04/08/us-ericsson-microsoft-idUSBRE9370HL20130408

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru