Tisková zpráva: Epson představuje první brýle s rozšířenou realitou – Moverio BT-200

Zažijte nový pohled na svět s revolučními chytrými brýlemi Epson

Využijte potenciál rozšířené reality díky menším a lehčím brýlím Moverio BT-200.

7. ledna 2014 – společnost Epson představuje první brýle s rozšířenou realitou – Moverio BT-200, které přináší nový způsob nahlížení na svět ať už doma nebo na cestách.  Tyto binokulární průhledné chytré brýle druhé generace mají poloviční velikost a s hmotností pouhých 88 g[1]jsou o 58 % lehčí než jejich předchůdci BT–100.  Brýle jsou ideálním pomocníkem pro vývojáře, jelikož umožňují využít neomezený potenciál technologie rozšířené reality a vytvářet tak aplikace pro spotřebitelské a firemní využití.

Nositelné technologie mají velkou budoucnost

Nové brýle Moverio nabízí řadu funkcí rozšířené reality a poskytují digitální pohled na skutečný svět. Díky čelní kameře, gyroskopu, systému GPS, kompasu a akcelerometru brýle přesně rozpoznají pohyb uživatele a dění okolo něj. Hans Dummer, ředitel divize Visual Imaging, Epson Europe, říká: „Nositelná elektronika pro spotřebitele představuje segment s významným růstem a vysokým předpokládaným obratem více než 8 miliard dolarů v roce 2013. Pro rok 2017[1] je očekávaný růst téměř 19 miliard dolarů.  Abychom mohli využít této rostoucí poptávky po nositelných technologiích, vyvinuli jsme produkt BT-200, což je jediné binokulární[1] průhledné zařízení na trhu, které promítá obsah přes celé zorné pole uživatele.“

Brýle BT-200 lze používat nejen jako platformu pro spotřebitelské aplikace, ale také jako vysoce účinný vizuální nástroj v oblastí školení, logistiky, vědy, lékařství, zabezpečení, vzdělání atd. Brýle poskytují uživatelům obraz o vnímané velikosti až 812 cm v rozlišení qHD. Umožňují nejen maximální využití většiny aplikací rozšířené reality, ale pomocí nich můžete také sledovat 2D a 3D filmy s integrovaným zvukem Dolby Digital Plus. Užívejte si filmů, her a aplikací zcela novým způsobem. K ovládání aplikací slouží snadno použitelný vícedotykový trackpad. O jejich hladký chod se stará rychlý 1,2GHz dvoujádrový procesor. Díky až šestihodinovému provozu na baterii se nemusíte bát, že vám na cestách dojde energie.

K internetu se můžete připojit přes rozhraní Wi-Fi a stahovat aplikace přes  Moverio do 8GB interní paměti. Prostřednictvím SD karty můžete úložnou kapacitu rozšířit až o 32 GB. Brýle BT-200 lze také připojit k jiným zařízením, včetně chytrých telefonů, za použití rozhraní Bluetooth 3.0, DLNA a Miracast[2].

Brýle BT-200 budou k dispozici od května 2014.


[1] Doporučená maloobchodní cena produktu Epson je 699 eur. Nejlevnější konkurenční produkt s podobnými funkcemi je dostupný za 4 699 eur. Data byla převzata ze stránek výrobce a byla platná k listopadu 2013.

[2] Společnost Epson hodlá získat certifikace Wi-Fi a Wi-Fi CERTIFIED Miracast™ od společnosti Wi-Fi Alliance®.


[1] Zdroj: Futuresource Consulting, zpráva o trhu s nositelnými technologiemi, listopad 2013.


[1] Hmotnost nezahrnuje kabel

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru