Dnes vyšlo 1 článků

Eos: umělý strom, který 400 krát efektivněji zachycuje oxid uhličitý

Eos: umělý strom, který 400 krát efektivněji zachycuje oxid uhličitý

Tým inovátorů přišel s geniálním nápadem na nový bioreaktor, který používá řasy k zachycení a zpracování uhlíku z atmosféry. Až čtyřistakrát efektivněji pracuje lépe, neý živé stromy. Bioreaktor je nazván Eos a vyvinula ho technologická  společnost Hypergiant Industries. 

Bioreaktor Eos využívá umělou inteligenci, která programuje řasy k jejich úkonům jakoje zachycování uhlíků nebo zvýšení produkce řas. Pro srovnání, Eos za rok zpracuje 2 tuny kyslíku, což se rovná roční produkci jednoho akru živých stromů. Podle webové stránky Hypergiant jsou řasy jednobuněčným organismem, který je „považován za jeden z nejúčinnějších strojů přírody“ díky své schopnosti rychle se množit absorpcí slunečního světla a oxidu uhličitého.

Díky inteligenci strojů zlepšili konstruktéři efektivitu svého návrhu, aby mohli používat autonomní monitorování zdraví pro stroj, který si je vědom svého okolí a může na něj reagovat. Neustálým sledováním a řízením množství a typu světla, dostupného CO2, teploty, PH, biologické hustoty, sklizňových cyklů a dalších, může reaktor vytvořit dokonalé prostředí pro maximální pohlcení uhlíku. Protože řasy spotřebovávají CO2, produkují také biomasu, která pak může být sklizena a zpracována pro vznik paliva, olejů, potravinových zdrojů s vysokým obsahem bílkovin, hnojiv, plastů, kosmetiky apod.

Kompaktní zařízení je navrženo tak, aby zabíralo jen malé množství městského prostoru ve srovnání s podobnými prototypy bioreaktorů. Společnost Hypergiant plánuje koncem tohoto roku umžnit vytvoření prototypů, které by se umisťovaly do jednotlivých bytových jednotek.

EOS-Bioreactor-Hypergiant-Industries-Released

„Cílem v Hypergiant Industries je používat nejlepší světové technologie k řešení největších problémů světa,“ řekl generální ředitel a zakladatel Hypergiant Ben Lamm.

Zdroj, foto: goodnewsnetwork.org

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru