Engelbert Strauss GmbH & Co. KG aneb s kvalitou až na vrchol

Engelbert Strauss GmbH & Co. KG aneb s kvalitou až na vrchol

Engelbert Strauss GmbH & Co. KG patří k těm nejvíce prosperujícím německým firmám. Nabízí pracovní oděvy, obuv a bezpečnostní příslušenství. Dlouhodobě spolupracuje se svými výrobními partnery, zaměstnává tisíce lidí a má dceřinné společnosti po celém světě. Kořeny firmy sahají až do poloviny 20. století. Jak se od té doby společnost Engelbert Strauss GmbH & Co. KG rozšířila?

Historie

Engelbert Strauss je oděvní společností specializující se na výrobu a prodej pracovních oděvů, pracovní obuvi a ochranných prostředků. Jak už to bývá, společnost nebyla založena okamžitě. Engelbert Strauss je rodinná firma, kterou založil Engelbert Strauss krátce po skončení války v roce 1948 v Německu. Sídlo firmy je v Biebergemündu u Frankfurtu nad Mohanem. Společnost nese název po svém zakladateli.

Snímek obrazovky 2017-12-05 v 17.54.39

Otec zakladatele, August Strauss s oběma svými syny nejprve obchodoval s čistícími prostředky. Jedním ze synů byl právě Engelbert, který rozšířil řemeslo svého otce. Prvním produktem byly rukavice, dále se sortiment rozšířil o bezpečnou pracovní obuv a oděvy. Nyní podnik vede čtvrtá generace rodiny Strauss.

 Současnost

 Přímo v sídle firmy je školící středisko, výrobna, kanceláře a prodejna. To vše se rozkládá na ploše 50 000 m², vše je na jednom místě. Společnost má několik tisíc zaměstnanců. Engelbert Strauss GmbH & Co. KG  má své pobočky po celé Evropě (Rakousko, Anglie, Nizozemsko, Belgie, Švýcarsko, Švédsko, Dánsko, Česká republika.

Společnost Engelbert Strauss se může chlubit svým oceněním, které získala v tomto roce. Mimo uznání, jako nejlepší rodinný podnik, je zároveň špičkou mezi středními podniky v Německu. Je nejlepším zaměstnavatelem v oblasti „oděvů, obuvi a sportovního vybavení“. Sortiment značky se vyrábí po celém světě, celkem v 27 zemích. Nicméně 2/3 produktů se vyrábí přímo v Engelbert Strauss. Bez svého zázemí v Los Angeles by se společnost také neobešla, probíhá zde veškerá fotoprodukce a reklamní spoty.

Výroba

Do jejich sortimentu patří bezpečnostní pracovní oděvy, reflexní oděvy, pracovní obuv, rukavice, ochranné brýle, průmyslové prostředky a nástroje. Mimo vlastní výrobu, nabízí Engelbert Strauss úpravu textilu technikou laserovou, technikou výšivky nebo tiskem.

Snímek obrazovky 2017-12-05 v 17.54.55

Za své dlouholeté působení se společnost formovala, aby mohla nabízet co nejkvalitnější a nejkomfortnější produkty. Právě z toho důvodu si firma vyrábí svoji tkaninu a připravuje vlastní barvy. Společnost každoročně navrhuje a vytváří vlastní kolekce oděvů.

Na bezpečnost při práci se důraz kladl, klade a klást bude. Je to oblast podnikání, která bude stále mít své zákazníky. Engelbert Strauss je ukázkovým příkladem, jak se z malé firmy může stát nadnárodní společnost s působením po celém světě.

Zdroj, text/foto: egelbert-strauss.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru