Emporia Telecom na MWC 2013: Jak nahradit sociální sítě osobní sítí

Emporia Telecom, přední rakouský výrobce snadno ovladatelných telefonů, představil na veletrhu mobilních technologií Mobile World Congress 2013 novou formu sociální sítě. Jejím cílem je překlenout mezigenerační rozdíly ve vnímání mobilních technologií. Novou síť emporia nazvala tzv. osobní sítí.

Podle výzkumů sociální sítě Facebook má každý uživatel 120 přátel, přestože některá z těchto „přátelství“ jsou založena na pouhé krátkodobé známosti. Většina lidí má v okruhu svých přátel jen málo osob z rodiny či svého okolí, na nichž jim opravdu záleží. A přesně tato osobní síť je tou nejdůležitější ze všech.

„Opravdová sociální síť je tvořena pár lidmi, na které denně myslíme,“ říká generální ředitelka emporia Telecom Eveline Pupeter a dodává: „Produkty a služby, které jsme dnes představili, jsou způsoby, jak se se svou osobní sítí důležitých lidí spojit. Prarodiče a vnoučata tak již od sebe nejsou technologicky odděleni. Emporia se snaží, aby všichni byli v kontaktu s lidmi, na kterých jim záleží.“

Emporia Telecom dnes představila produkty založené na mobilních telefonech, které by měly tuto osobní síť posílit a vylepšit:

  • emporiaME je jednoduchá aplikace pro smartphony s operačními systémy Android a iOS, která je propojuje s telefony emporia. Umožňuje sdílení relevantních informací přes mobilní síť.
  • emporiaCONNECT je bohatě vybavený, ale zároveň snadno použitelný telefon podporující emporiaME.
  • emporiaCAREplus nabízí jednoduchou cestu, jak propojit mobilní telefon či náramkové hodinky s bezpečnostním systémem. Zajišťuje podporu v nouzových situacích včetně informací o poloze telefonu.
  • emporiaLIFEtouch je první telefon emporia s dotykovým displejem, který nabízí nejen snadnou mobilní komunikaci, ale i hry pro trénink paměti a nouzový systém emporia.

Ukázky nového smartphonu emporiaCONNECT

 

Komentáře

Nahoru