Dnes vyšlo 1 článků

eMarketing CZ dostala rekordní pokutu za spam

eMarketing CZ dostala rekordní pokutu za spam

Česká reklamní agentura eMarketing CZ dostala rekordní pokutu za rozesílání nevyžádaných obchodních sdělení. 

Pražské společnosti eMarketing CZ byla udělena pokuta ve výši 480 tisíc korun, což je nejvyšší pokuta, jaká byla v Česku za spamování udělena.

O uložení pokuty rozhodl Úřad pro ochranu osobních údajů.

V České republice byla dosud nejvyšší udělená pokuta za rozesílání spamů 380 tisíc korun.

Zpráva společnosti eMarketing:

Na základě rozhodnutí UOOU potvrzujeme, že pokuta byla skutečně uložena. S rozhodnutím nesouhlasíme a hodláme se proti němu dále bránit. Prvním krokem patrně bude žaloba ke správnímu soudu. Úřad při svém rozhodování vůbec nezohlednil, že souhlas se zasíláním obchodních sdělení vlastní náš zahraniční partner a naše společnost eMarketing CZ pouze technicky zajišťuje vlastní rozesílání. Přesto nám uložil pokutu za údajné porušení zákona. Úřad v této záležitosti vůbec nekontaktoval našeho partnera, na což jsme v řízení opakovaně poukazovali. Celá záležitost je poměrně čerstvá, rozhodnutí o rozkladu jsme obdrželi minulý týden. Aktuálně tedy zvažujeme další postup, avšak výsledek zatím rozhodně nepovažujeme za konečný a budeme věc dále aktivně řešit. Není přece možné, aby v právním státě mohl úřad rozhodovat jednostranně, bez přihlédnutí ke všem skutečnostem.

S pozdravem,

eMarketing CZ s.r.o.

 

Originální článek: Rekordní pokuta za spam

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru