Dnes vyšlo 15 článků

Elon Musk zajistil Ukrajině internet prostřednictvím satelitů Starlink

Elon Musk zajistil Ukrajině internet prostřednictvím satelitů Starlink

Zakladatel SPACEX Elon Musk pomohl Ukrajině v boji proti ruské invazi. Přesunul své internetové satelity Starlink nad obleženou zemi.

Tento krok, který přišel na žádost ukrajinského vicepremiéra, poskytne tolik potřebný přístup k internetu, zatímco jeho armáda bojuje proti vojenské síle armády Vladimira Putina.

“Zatímco vaše rakety úspěšně přistávají z vesmíru – ruské rakety útočí na ukrajinské civilní obyvatelstvo! Žádáme vás, abyste Ukrajině poskytli stanice Starlink.“ Během 10 hodin miliardář Elon Musk odpověděl, že služba Starlink je nad Ukrajinou.

Ukrajinská internetová služba byla zasažena během invaze ruských jednotek, přičemž připojení k hlavnímu ukrajinskému poskytovateli GigaTrans kleslo v pátek v ranních hodinách pod 20 procent normální úrovně. Pan Fedorov, který také zastává funkci ministra pro digitální komunikaci, poslal panu Muskovi své poděkování. V reakci na kroky Muska Fedorov řekl: „Terminály Starlink přicházejí na Ukrajinu! Děkuji Elone Musku, děkuji všem, kteří podpořili Ukrajinu!”

Poslal také „zvláštní poděkování“ ukrajinské velvyslankyni v USA Oksaně Markarové „za rychlá rozhodnutí související s autorizací a certifikací, která nám umožnila aktivovat Starlink na Ukrajině“.

Dříve Musk řekl, že SpaceX zachrání Mezinárodní vesmírnou stanici, pokud se ji Rusko pokusí shodit z oběžné dráhy po výhrůžkách vesmírného šéfa Vladimira Putina. V posledním vývoji války ukrajinské jednotky bojovaly proti ruským útočníkům. Ukrajinští vojáci zničili konvoj ruských speciálních jednotek složený z čečenských bojovníků. Při velkém neúspěchu ruské invaze byla kolona čečenských speciálních sil, včetně 56 tanků, zničena poblíž Hostomel, severovýchodně od města, uvádí list Kyiv Independent.

Ruskou provincii Čečensko vede brutální Ramzan Kadyrov, blízký spojenec Vladimira Putina. Mezi mrtvými byl podle ukrajinské agentury Interfax generál Magomed Tušajev, velitel 141. motorizovaného pluku čečenské národní gardy.

Zdroj, foto: thesun.co.uk

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru