Dnes vyšlo 15 článků

Elon Musk vypouští tisíce satelitů na podporu 5G sítě

Elon Musk vypouští tisíce satelitů na podporu 5G sítě

Elon Musk a jeho společnost SpaceX pokračují ve vesmírných pokrocích. Chystá se do oběžné dráhy vypustit tisíce satelitů, které mají lidem po celém světě umožnit širokopásmové připojení odkudkoliv. Jaký to bude mít dopad na zdraví lidí a na fungování přírody, nejspíše není důležité.

Každý si vytváří svůj umělý svět ve svém smartphonu, kde je nutné být neustále online. Místa, kde je pokrytí pouze na E, se přestala navštěvovat. S tím se pojí iniciativa Elona Muska, který chce, aby bylo pokrytí na každém centimetru planety. Sestrojují se tak i nové technologie, které jsou vyrobené tak, že budou fungovat pouze s připojením 5G.

Snímek obrazovky 2019-07-15 v 15.55.07

Musk se chystá do vesmíru vypustit SpaceX Starlink s 12 000 satelity. Muskovým cílem je poskytovat vysokorychlostní připojení za dostupnou cenu. Musk bude satelity vypouštět postupně. Zároveň si je vědom toho, že ne všechny satelity se povede umístit dle plánu a je třeba počítat s nějakými ztrátami. Plány jsou takové, že v polovině roku 2020 by mělo být 800 satelitů funkčních. Satelity se budou vznášet ve výšce 550 km.

Množství satelitů má vytvořit jakousi síť, která bude využívat V pásmo, které pokrývá 40GHz až 75GHz. Budou používat rádiová pásma, aby poskytovaly internet přijímačům na Zemi. Mezi další firmy v oblasti širokopásmového vesmírného závodu patří Kepler, Telesat Canada, LeoSat a generální ředitel společnosti Amazon Blue Origin. Amazon je v současné době znám tím, že plánuje umístit 3 236 satelitů přenášejících internet na nízkou oběžnou dráhu Země.

Zdroj, foto: zdnet.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru