Elon Musk sponzoruje robota, který za vás udělá domácí práce

Určitě jste někdy přemýšleli nad tím, že by bylo dobré pořídit si na domácí práce robota. OpenAI, open-source výzkumná organizace podporovaná Elonem Muskem, pracuje na softwaru, který by umožnil, aby se roboti naučili nejlepší způsob, jak udělat práci. Firma OpenAI používá roboty vyvinuté společností Fetch Robotics a prostřednictvím procesu „pokus, omyl“ by mohla brzy najít nejlepší způsob, jak složit prádlo anebo umýt nádobí.

Fetch Robotics vyrábí zejména roboty, kteří mají pomáhat ve skladech. Také navrhují roboty pro výzkum a vývoj. Robot je vysoký téměř 1,5 metru a vybavený robotickým ramenem se sedmi stupni volnosti. A dále mu nechybí 3D hloubkové senzory či 2D laserový skener.

Fetch-Robotics-Robot-Chores

Robot pro úklid, Zdroj: Inhabitat

OpenAI se domnívá, že spíše než robota pro úklid programovat je lepší nechat robota, aby se práci naučil sám. Software je navržen tak, aby roboti rozvíjeli neuronové sítě a hledali nejlepší způsob, jak daný úkol splnit. Podle MIT Technology Review se OpenAI zaměřuje spíše na software než na hardware, a tím pádem by společnost mohla objevit další způsob vývoje robotiky.

Fetch-Robotics-Robot-1020x610

Za vývojem stojí OpenAI, Zdroj: Inhabitat

„Jestliže je možné tohoto cíle dosáhnout, potom to bude mít ekonomické a průmyslové výhody. Představte si robota, který vám vyčistí podlahu, umyje nádobí, vyžehlí košili, očistí okna a připraví snídani,“ dodal přednášející Marc Deisenroth na MIT Technology Review.

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru