Dnes vyšlo 1 článků

Elon Musk říká, že konflikt mezi Tchaj-wanem a Čínou by se dal vyřešit vytvořením zvláštní správní zóny

Elon Musk říká, že konflikt mezi Tchaj-wanem a Čínou by se dal vyřešit vytvořením zvláštní správní zóny

Tchaj-wan již desítky let tvrdí, že je nezávislou zemí, ale Čína naopak tvrdí, že Tchaj-wan je součástí Číny, a doufá, že se jí podaří obnovit kontrolu.

“Moje doporučení… by bylo vymyslet pro Tchaj-wan zvláštní správní zónu, která by byla přiměřeně přijatelná a pravděpodobně by neudělala radost všem,” řekl Musk v rozhovoru pro Financial Times.

Hongkong je zvláštní administrativní zóna, která si řídí svou vlastní politiku, ačkoli Čína v posledních letech přitvrdila a přijala zákon o národní bezpečnosti, který trestá občany za nesouhlas s Pekingem.

Musk, který s Čínou hodně obchoduje, poznamenal, že továrna Tesly v Šanghaji by se ocitla uprostřed případného konfliktu mezi touto zemí a Tchaj-wanem. K rostoucímu napětí mezi USA a Čínou se však nechtěl vyjadřovat. Ve stejném rozhovoru Musk uvedl, že Čína byla naštvaná poté, co vyslal satelitní internetovou službu Starlink společnosti SpaceX na Ukrajinu, aby této zemi pomohl během konfliktu s Ruskem. Musk si v pondělí vysloužil kritiku za to, že předložil mírový plán pro Ukrajinu a Rusko, který zahrnoval formální anexi Krymu Ruskem.

Prezident Volodymyr Zelenskyj zesměšnil Muska anketou s textem “Který @elonmusk se vám líbí víc?” s možnostmi “Ten, kdo podporuje Ukrajinu” nebo “Ten, kdo podporuje Rusko”. Možnost Ukrajina porazila Rusko se 79 % hlasů.

Zdroj, foto: businessinsider.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru