Dnes vyšlo 15 článků

Elon Musk prodává svůj poslední dům. Odstěhoval se do minidomku v Texasu

Elon Musk prodává svůj poslední dům. Odstěhoval se do minidomku v Texasu

Musk přijal počáteční nabídku na své rozsáhlé panství mimo San Francisco, podle nabídky nemovitostí Zillow. Nemovitost je uvedena jako „podmíněná“, což znamená, že prodávající přijal nabídku, ale stále vyjednává podmínky prodeje.

Nemovitost o rozloze 47 akrů v Hillsborough v Kalifornii poblíž San Francisca byla postavena kolem roku 1912 a miliardář Tesla ji získal v roce 2017. Sídlo má 16 000 stop vnitřního prostoru, včetně sedmi ložnic a 10 koupelen. Má také knihovnu se stěnami potaženými kůží, rozšířenou kuchyň vybavenou pro soukromého kuchaře, koktejlovou místnost a téměř 20 stop vysoké stropy. Z nemovitosti je výhled na záliv San Francisco Bay, rozlehlé trávníky a nádrž na zavlažování krajiny. Mezi přístřešky a garáží je místo pro 11 aut. Agent Brent Gullixson neodpověděl na žádost o vyjádření ke specifikům prodeje. Naposledy byla cena 31 990 000 dolarů, ale konečná prodejní cena je zatím neznámá.

Musk je již více než rok na vzestupu. V roce 2020 se zavázal, že nakonec „nevlastní žádný dům“. Musk je známý svými velkolepými sliby, ale zdá se, že tento slib plní. V červnu, kdy byl dům v Hillsborough uveden na burze za 37,5 milionu dolarů, Musk jej označil za svůj „poslední zbývající dům“. Říká, že žije v malém, levném domě v Texasu, který si pronajímá od své vesmírné společnosti SpaceX.

Musk, nejbohatší člověk na Zemi, opakovaně prohlásil, že si chce vyhradit co nejvíce kapitálu na pomoc lidem s kolonizací Marsu.

Zdroj, foto: businessinsider.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru